Mladší dorost - Přebor - 14. kolo:SK H. Měcholupy - FC Háje 3:1 (1:0)

Na půdě prvního celku tabulky jsme ani v dalším jarním zápase nezískali ani bod. Měcholupy sice potvrdily roli favorita, ale o co hrát bylo až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Úvodní dvacetiminutovku jsme byli domácím zdatným soupeřem a šance na otevření skóre se přelévaly z jedné strany na druhou. I když si první vyloženou gólovou šanci připsal náš útočník Brejcha, který ovšem v poslední chvíli se střelou zaváhal, do vedení šli Měcholupy. A to velmi hladce po naší hrubé chybě.
V 18. minutě jsme zahrávali rohový kop a míč neudrželi na svých kopačkách. Domácí z brejku měli prakticky otevřenou cestu až k naší bráně a stav byl rázem 1:0. Gól v naší síti nás výrazně přibrzdil v útočných aktivitách a jen díky vychýlené mušce domácích střelců a zákrokům Reichmanna jsme do poločasu už neinkasovali. K ohrožení měcholupské branky jsme se dostávali jen díky standartkám a je jen škoda, že se nám z některé nepodařilo vyrovnat.

Po přestávce jsme se sice herně zvedli, ale domácí obrana si s námi věděla rady. V 48. minutě se Měcholupy radovaly podruhé. Po naší chybě v rozehrávce se domácí dostali k rohovému kopu. Střela se se štěstím odrazila od útočícího hráče do naší branky. O necelých pět minut nato se nám podařilo pohlednou akcí snížit. Na křížnou přihrávku z leva si přesně naběhl Pánek, prošel až do šestnáctky a jeho "trmavrma" skončila za zády měcholupského brankáře. Dostali jsme se znovu do rytmu a naše snaha o vyrovnání byla více než viditelná. Domácí však v obraně příliš nechybovali a tak se většinou hrálo od vápna k vápnu. Asi nevětší šance na srovnání skóre přišla v 70. minutě zápasu. Po naší rozehrávce z pravé strany, se Dvořák protlačil před obranu hostí a míč naservíroval přímo na hlavu Sýkory. Jeho pokus bohužel skončil nad domácí brankou. V samotném závěru, když jsme všechny síly vrhli do útoku, se prosadili naopak opět domácí a stanovili konečný výsledek na 3:1.

Opět jsme si potvrdili, že s fotbalovějším soupeřem dokážeme hrát i my pohledný fotbal. Měcholupům jsme prakticky darovali dvě branky, po chybách v naší rozehrávce, kdy jsme byli sami v útočné fázi. Po třech prohrách v řadě je už na čase nějaký ten bodík urvat. S naším příštím soupeřem, Duklou, to jistě snadné mít nebudeme, ale jestliže se vyvarujeme některých chyb, jako je např. přílišné otálení s nahrávkou a zlepšíme i střeleckou mušku, nejsou naše šance ztracené.

SK Horní Měcholupy - FC Háje Jižní Město 3:1 (1:0)

Branka Háje: 53. Pánek.

Rozhodčí: Šplíchal. Diváků: 33.

FC Háje: Reichmann - Pravenec, Pánek, Dvořák, Štípek (75. Skokan) - Mára (40. Martinák), Krajčovič, Šůs, Nerad - Vojáček (25. Sýkora), Brejcha.

Trenér Martin Brož, asistent Tomáš Šůs, vedoucí Jarda Nerad.