Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 14. kolo:SK Horní Měcholupy - FC Háje 1:1 (0:0)

Nezvykle až v od 16.30 jsme zajížděli v neděli k sousedům do Horních Měcholup k sehrání 14. kola Přeboru starších žáků. A asi nikdo netušil, jak tragický výkon podáme...

Úvod utkání se vyznačoval především oboustranných oťukáváním. Domácí se rozhodili odčinit svoji vysokou prohru 0:7 z minulého kola, kdy jim veselou nadílku přidělila Libuš, a vyrukovali na nás taktikou neinkasovat a odkopávat míče co nejdále z dosahu své branky. S tím jako by se naši hráči, zvyklí na hru po zemi, neuměli vyrovnat.
Navíc naše obrana působila dost nejistě a zakřiknutě, čehož málem dvakrát využili domácí, když dokonce dvakrát během první půle směřoval míč do naší brány, ale díky včasným doběhnutím obránců jsme stačili vykopnout míč z brankové čáry! My jsme odpověděli střelou Martina Šplíchala, ale tu golman stačil vytěsnit na roh, a sólem Davida Grafnetra, který se dostal do bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře, byl podkopnut, ale k naší smůle ještě stačil vystřelit vedle, a tak se penalta nepískala.
Nic podstatného se do poločasu už neudálo a do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

V druhém poločase jsme předvedli podobně skvělý výkon jako v poločase prvním, což znamenalo absolutní nezájem některých hráčů vůbec hrát, byli jsme ustrašení, bez pohybu a schylovalo se k pěkné ostudě.
Hra se pak přelévala převážně mezi oběma vápny, k zakončení se dostávala obě mužstva jen sporadicky. Najednou jsme poté ale udeřili právě my, ač jsme rozhodně nepředváděli výkon, na který máme. Na rohový kop, zahraný mezi malé vápno a brankáře, si naskočil David Grafnetr, míč jenom tečoval a pro Vláďu Solaře nebyl problém dorazit míč hlavou těsně před brankovou čárou. Vedli jsme 0:1 a do konce utkání zbývalo nějakých 10 minut. To už jsem věřil, že i přes výkon pod psa výsledek udržíme. Nestalo se. Inkasovali jsme po zbytečném faulu, po kterém následoval přímý kop a nejmenší hráč soupeře na zadní tyči jenom trkl hlavou a umístil míč do naší brány. Čisté svědomí nemá při gólu jak náš brankář, tak bránící hráč. Na ně bych ale vinu neházel, měli jsme soupeře přehrát a rozhodnout o svém vítězství mnohem dříve! To se bohužel nestalo a přes tři vyložené šance v posledních 5-ti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 1:1 i po závěrečném hvizdu rozhodčího.

Odvážíme si tedy pouze bod za remízu 1:1. Všichni naši hráči, snad s vyjímkou Matouše Vacíka, dnes podali naprosto podprůměrný výkon. Takto se hrát rozhodně nedá! Po celý zápas jsme působili chladným a nevýrazným dojmem, k čemuž přispělo dost možná i podcenění soupeře, kdežto soupeř bojoval od úvodních do závěrečných minut. Místo abych protivníka přehráli svou fotbalovostí, přehrál on nás svou bojovností a důrazem.

Příští víkend přivítáme na domácím hřišti Bohemians Praha, dříve Střížkov, a věřím ve zlepšenou hru našeho mužstva a v zisk 3 bodů.

Sestava: Lačík - Lojda, Hančl, Vacík, Busch - Doksanský, M. Šplíchal, J. Šplíchal, Solař - Čermák, Grafnetr

Góly: 0:1 - Solař , 1:1