Starší žáci A

Starší žáci - Čtvrtfinále poháru PFS:FC Háje - FC Zličín 5:1 (3:0)

Ve středečním chladivém odpoledni jsme doma hostili soupeře ze Zličína - v rámci čtvrtfinále Pražského fotbalového svazu starších žáků.

Do utkání jsme vstoupili s hráči, kteří nehráli na Měcholupech od začátku, jmenovitě šlo o Martina Bouzka, Martina Hojdara a Pavla Tymeše. Od úvodních minut jsme chtěli odčinit minulý tristní výkon na Měcholupech a rozhodnout o našem postupu. To se nám také dařilo, dobře jsme kombinovali, z čehož pramenila vedoucí branka hned ze 3. minuty, když si na velkém vápně Michal Čermák narazil s Martinem Šplíchalem, který míč snadno převzal a ocitl se sám před brankářem hostů, míč nahrál do prázdné brány Martinu Bouzkovi, pro kterého už nebyl problém zakončit.
Lepší úvod jsme si přát nemohli. Zličín jsme začali přehrávat a naše příležitosti s přibývajícím časem stále narůstaly. Do jedné z nich se už dostával Vláďa Solař, ale byl sražen zezadu obráncem soupeře. Jasná penalta, kterou s přehledem proměnil Michal Čermák, 2:0. Zličín se k ohrožení naší branky takřka nedostával, za což jsme vděčili dnes pozorné a zodpovědně hrající obraně. A aby toho nebylo pro soupeře málo, na 3:0 těsně před poločasem upravil Martin Šplíchal střelou z hranice vápna. Do šaten jsme šli tedy za tohoto příjemného vedení.

Obraz hry v druhém poločase se příliš nezměnil. Pořád jsme to byli my, kdo diktoval tempo hry. Dovolili jsme si prostřídat všechny naše hráče a dát jim prostor si zahrát. Zličín oproti prvnímu poločasu zlepšit hru a dostával se do jistých náznaků šancí. Právě po jedné z nich jsme inkasovali branku na 3:1, když si hostující útočník vyskočil na přetažený centr.
Žádné drama jsme však nechtěli připustit a ani nepřipustili. Po rychlém autovém vhazování zvyšoval na 4:1 David Grafnetr, který se po prvním poločase, stráveném na výletě v obraně, přesunul do útoku. Další branku vsítil Petr Seneta po pohotové dorážce z hranice penalty.

Konečné skóre 5:1 tak zpečetilo náš postup do semifinále poháru, kde se utkáme z lepším z dvojicí Bohemians Praha - Libuš.

Za dnešní výkon bych rád poděkoval všech hráčům, i když máme co vylepšovat. Především mě potěšili výkonem hráči, kteří nenastupují. Taktéž doufám, že zlepšíme koncentraci na zápas v některých fázích hry a především proměňování brankových příležitostí.

Sestava: Lačík - Grafnetr, J. Šplíchal, Vacík, Lojda - Tymeš (45. Doksanský), M. Šplíchal, Hojdar (45. Busch) - Solař, Čermák (60. Seneta), Bouzek (45. Hančl)

Góly: 1:0 - Bouzek, 2:0 - Čermák z penalty, 3:0 - M. Šplíchal, 3:1, 4:1 - Grafnetr, 5:1 - Seneta