Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 15. kolo:FC Háje - FC Bohemians Praha 2:1 (0:0)

V sobotním deštivém odpoledni jsme přivítali na domácím hřišti klokany ze Střížkova, nacházejícími se na 7. místě přeborové tabulky. Předem tedy bylo jasné, že zvítězí mužstvo, které se lépe vyrovná s náročným terénem.

V prvních minutách utkání jsme začali lépe než soupeř. Nepředváděli jsme sice bůhvíjaké kombinační akce, ale díky nákopům za obranu a podkluzováním beků soupeře jsme se dvakrát řítili sami na brankáře. Bohužel Davidu Grafnetrovi stačili v obou případech obránci odkopnout míč z brankové čáry. Ještě před těmito dvěma šancemi jsme orazítkovi tyč soupeřovy branky, když hlavičkujícím hráčem byl Vláďa Solař.
Hra pak trochu ztratila tempo a žádný z týmů si větší brankovou příležitost nevypracoval. Za zmínku snad stála jen střela vedle od hráče hostů, stejné podání v našem dresu předvedl Josef Šplíchal. Poločasový výsledek tak zněl 0:0.
Nutno podotknout, že na terénu, jaký byl dnes na Hájích, se toho moc kombinačně vymyslet nedalo. K tomu se ještě přidal déšť, a tak výsledkem této rovnice bylo časté podkluzování jak našich hráčů, tak hráčů soupeře.

Ve druhém poločase jsme svou hru podstatně zlepšili. Především jsme přidali na důrazu a začali soupeře přehrávat. Martin Šplíchal obral o míč hráče hostů, na jeho střílený centr si naběhl Vláďa Solař a z malého vápna zavěsil do odkryté brány. Akce jako přes kopírák se nám povedla o kousek později, Vláďa Solař sice stačil zakončit, jeho střelu však hostující golman stačil vyrazit, avšak jen k Martinu Doksanského, jenž taktéž snadno levačkou doťukl míč do prázdné brány. Rázem jsme vedli 2:0 a kontrolovali hru, když jsme hráče Bohemians do zakončení příliš nepouštěli.
Asi 10 minut před koncem utkání však soupeř přeci jen udeřil po našem zaváhání v obraně a upravil na 2:1. V závěru utkání hosté vyslali na naší bránu ještě jednu střelu, kterou spolehlivě lapil náš brankář Matěj Lačík. I my jsme se snažili útočit do soupeřovy odkryté obrany, ale kromě několika nedotažených akcí a dvou střel jsme se už k ničemu dalšímu nedostali. Po závěrečném hvizdu rozhodčího tak byl stav 2:1 pro náš tým.

Dnešní zápas jsme opravdu vybojovali. Soupeř měl výškovou převahu, a tak jsme se do ohrožení jeho branky dostávali těžko. Přesto jsme si vypracovali dostatek brankových příležitostí, které nám zajistili výhru. Doufám, že i příští zápasy odmakáme tak, jak jsme předvedli v druhém poločase.
Zajímavostí na závěr také je, že právě s tímto soupeřem, tedy Bohemians Praha, odehrajeme semifinále poháru PFS. Ve čtvrtfinále byl náš budoucí pohárový soupeř šťastnější, když vyřadil v penaltovém rozstřelu Libuš.

Příští sobotu zajíždíme na šeberovskou umělku k vedoucímu týmu tabulky, Bohemians 1905, kde se budeme snažit odčinit naši podzimní smolnou prohru.

Sestava: Lačík - Lojda, Vacík, J. Šplíchal, Busch - Doksanský, M. Šplíchal, Čermák, Bouzek (45. Seneta) - Solař (64. Hančl), Grafnetr (55. Hojdar)

Góly: 1:0 - Solař, 2:0 - Doksanský, 2:1