Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 16. kolo: Bohemians 1905 - FC Háje 4:2 (1:0)

V sobotu 26.4. nás čekal soupeř, který se drží téměř celou soutěž na 1.místě tabulky a usiluje o postup do divizní žákovské soutěže. V případě výhry bychom ztráceli na dnešního soupeře pouhé 3 body, v případě prohry, a to se také stalo, ztrácíme již 9 bodů.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný. Akce obou týmů byly často nedotažené do konce. Vyčkávalo se tedy, kdo první udělá chybu.
Té jsme se bohužel dopustili my. Soupeř dostal po vymyšleném faulu výhodu trestného kopu z hranice vápna a po následné hlavičce se dostal do vedení 1:0. Domácí pak měli možnost zvýšit vedení po dvou závarech před naší brankou, ale ty gólem naštěstí neskončily.
Jak se poločas chýlil ke konci, snažili jsme se odpovědět na gól soupeře. O to se pokusil Martin Šplíchal ranou z větší vzdálenosti, ta však mířila přímo doprostřed brány, a Michal Čermák, který si zaběhl mezi obránce, udělal kličku brankáři klokanů a zívala před ním prázdná brána. Svou šanci však trestuhodně zahodil, a místo aby se šlo do kabin za stavu 1:1, bylo poločasové skóre 1:0.

Druhý poločas jsme začali o poznání aktivněji než poločas první. Lépe jsme kombinovali a důrazněji jsme přistupovali k domácím hráčům. Odměnou nám bylo zasloužené vyrovnání, které obstaral David Grafnetr, když se kličkou zbavil obránce a střelou od tyče vyrovnal na 1:1.
Vyrovnaný stav však netrval dlouho, neboť jsme opět ukázali, v čem je naše síla, a sice lacině inkasované branky. Po rohové kopu soupeře jsme místo dlouhého nákopu zvolili kličku, kterou soupeř vystihl, nacentroval a skóre bylo 2:1. A aby domácím bylo ještě veseleji a dostali jsme je na koně, lehká střela zpoza vápna skončila v naší síti, 3:1.
Od toho okamžiku jsme vrhli všechny síly do útoku, což domácí evidentně zaskočilo, a byli jsme lepším týmem na hřišti. David Grafnetr střílel z velké dálky do odkryté branky těsně vedle, Matouš Vacík neprostřelil brankáře a Petr Seneta střílel nad bránu. Snížení bylo na vlásku, a tak nebylo divu, že se o něj postaral náš střelec David Grafnetr, který si naběhl na oblouček za obranu a chytrou hlavičkou od země korigoval na 3:2.
Srdnatě jsme dál útočili, ale místo vyrovnání přišel gól Bohemky, když domácí hráč přehodil našeho gólmana, a konečné skóre znělo 4:2. Bohemka si tak upevnila svou vedoucí pozici v tabulce a pravděpodobně ji nemine postup do divize.

Zápas byl bojovný z obou stran, ale rozhodla střelecká pohotovost "klokanů". Naši hráči však zaslouží za dnešní výkon pochvalu.

Sestava: Lačík - Lojda (64. Busch), Novák, Vacík, Klasna (39. Seneta) - Solař (64. Tymeš), J. Šplíchal, M. Šplíchal, Doksanský - Grafnetr (64. Hančl), Čermák (64. Bouzek).

Góly: 1:0, 1:1 - Grafnetr, 2:1, 3:1, 3:2 - Grafnetr, 4:2.