Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 18. kolo (předehrávka): FK Dukla - FC Háje 2:1 (0:1)

Ve středu 30.4. jsme předehrávali zápas s Duklou na Strahově. S přeložením zápasu jsme souhlasili, údajně měla totiž Dukla "B", ročník 94, odjíždět na zahraniční turnaj. Čekalo nás tedy nemilé překvapení při pohledu na soupisku domácího týmu. V našem týmu byli v základu tři hráči ročníku 94, oproti tomu domácí si ze zahraničního turnaje hlavu nelámali a měli v základu pouze dva hráče z údajného béčka, zbytek týmu tvořili hráči z divizního "Áčka", které hraje divizi. Od Dukly to byl pěkný podraz a ukázka nesportovního chování. Překládali byste si snad zápas, že jede vaše mužstvo na turnaj, a postavili byste jiný, lepší tým? Takto jsme přišli o kvalitní trénink a takřka i o 3 body. Proč Dukla posiluje na tým hrající o přední příčky a ne na ty, kterým "o nic nejde", vědí asi jenom na Dukle.

Dukla si od začátku utkání myslela, že nám dá přes deset gólů a v klidu si dokráčí pro 3 body jako v minulém kole s Umbra, kdy postavila, ano, hádáte správně, "A" tým, a vyhrála 14:0.
Průběh však v prvním poločase nebyl vůbec tak jednoznačný, jak si asi domácí mysleli. Hra byla vyrovnaná a odehrávala se spíše mezi oběma vápny.
Pak však David Grafnetr přesprintoval celou obranu Duklu a řítil se sám na brankáře. Míč si však předkopl a už to vypadalo, že skončí v náruči domácího brankáře, naštěstí pro nás mu Vláďa Solař čistě míč vykopl a doklepl do prázdné brány, 0:1. Za zmínku v prvním poločase stojí snad jen břevno Dukly, střela Martina Doksanského a pokus Josefa Hančla, který musel vystřídat zhruba v 25. minutě Michal Čermáka, jenž si v souboji s protihráčem poranil koleno. Poločasový stav tak zněl 0:1.

Druhá půle připomínala tu první, stále to bylo jen o nakopávaných míčích. To však nebylo ani tak zásluhou hráčů obou mužstev jako tragickým stavem hrací plochy. Jednoznačně nejhorší, místy až neregulérní, terén, na kterém jsme v poslední době hráli, připomínal pole, jenž bylo ráno zorané.
My jsme se naprosto zbytečně uchýlili k defenzívě a bylo jen otázkou času, kdy inkasujeme. To se stalo zhruba 15 minut před koncem po našem nedůrazně odkopnutém míči, 1:1. Záhy na to střídá Martin Šplíchal, který dokazoval, jak umí hrát fotbal, když nemá svůj den, a převedl svůj nejhorší výkon v sezóně. Vystřídal ho Martin Bouzek, který po svém příchodu na hřiště nacentroval Martinu Doksanskému, jenž vystřelil těsně vedle branky a dostalo se mu zasloužených ovací za pohotovou reakci. Dukla sice měla skoro celý druhý poločas územní převahu, ale větších šancí se dostávala vyjímečně. Ale právě výjimka, která potvrdila pravidlo, nám zlomila vaz a na střelu do horního rohu branky jsem již neměli dostatek sil. Zápas s divizním soupeřem jsme tak prohráli těsně 1:2.

Za poslední dva zápasy jsme nezískali ani bod. Proto doufáme, že 3 body získáme již o víkendu, kdy hostíme Umbro, které jako Dukla bojuje o zachránu, avšak s tím rozdílem, že férově. Každopádně musíme jít do zápasu s mnohem větším nasazením a vervou, ať je soupeřem kdokoliv.

Sestava: Lačík - Lojda, Novák, Vacík, Busch, Čermák (25. Hančl), J. Šplíchal, M. Šplíchal (45. Bouzek), Doksanský - Grafnetr, Solař

Góly: 0:1 - Solař, 1:1, 2:1