Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 17. kolo:FC Háje - SK Umbro 5:0 (2:0)

V sobotním květnovém odpoledni jsme doma hostili hráče SK Umbro, poslední celek přeborové tabulky. Takřka celý poločas byl doprovázen vydatným deštěm, a tak nebylo divu, že rozhodčí musel utkání ve 20. minutě přerušit dvacetiminutovou pauzou...

Úvodní minuty utkání se nesly v duchu snažení našich hráčů o kombinace, což bylo ale úkolem velmi složitým vzhledem k rozbahněnému terénu, a pouhým odkopáváním hráčů hostů. Ti se dostali v prvním poločase do jediné vážnější situace, když hráč Umbra vystřelil v pádu vedle brány.
Naši hráči, nastupivší v značně pozměněné sestavě, kde dostali příležitost i hráči širšího kádru, se dočkali prvního gólu po rohovém kopu. Na něj si naskočil Jakub Novák a těsně před brankovou čárou jeho pokus doťukl Martin Hojdar, pro něhož to byla premiérová mistrovská trefa v našem dresu. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, když si David Grafnetr naběhl na kolmou přihrávku mezi obránce a s přehledem přehodil gólmana hostů.
Pak už na hřišti úřadoval již zmiňovaný déšť a přestávka. Po ní se do šancí dostal Martin Bouzek a Josef Šplíchal, když oba přestřelili svatyni hostů. Za zmínku stojí ještě jasný faul na Davida Grafnetra v pokutovém území, avšak píšťalka rozhodčího zůstala nepochopitelně němá. Do kabin tak šli promáčení hráči obou celků za stavu 2:0.

Druhý poločas se nám již herně tolik nedařilo. Příčiny lze v hledat ve stále se horšícím stavu trávníku a polevení koncentrace některých hráčů. Oživení přineslo až vystřídání na naší straně. O něco lépe jsme kombinovali a vytvářeli si další šance. Jednu z nich využil po přihrávce Michala Čermáka David Grafnetr a bylo 3:0. Pak si tito dva hráči role vyměnili a Michal Čermák z bezprostřední blízkosti zvyšoval na 4:0. Další šance měli Petr Seneta a Martin Šplíchal, ale chybělo buď více štěstí (míč se zastavil v kaluži těsně před brankovou čárou), nebo razance.
Hráči Umbra si ze hry žádnou příležitost k ohrožení naší branky nevytvořili. Ze standartních situací vytěžili pouze orazítkované břevno naší brány. V posledních minutách zápasu jsme přidali ještě další gól z penalty, po jasném faulu na Martin Doksanského, který už napřahoval ke své dělovce, ale byl sražen, exekutorem penalty nemohl být nikdo jiný než David Grafnetr, jenž s přehledem poslal brankáře na druhou stranu a dovršil dnes tak svůj hattrick.

Dnes jsme jsme herně nijak neoslnili, ale hlavní je, že po dvou zápasech bez bodu dosáhli na plný bodový zisk a že jsme vyjádřili svou převahu i gólově.

Sestava: Lačík - Solař, Novák, Vacík (36. Seneta), Hančl (36. Lojda) - Tymeš (43. Doksanský), M. Šplíchal, J. Šplíchal, Bouzek (43. Busch) - Grafnetr, Hojdar (52. Čermák)

Góly: 1:0 - Hojdar, 2:0 - Grafnetr, 3:0 - Grafnetr, 4:0 - Čermák, 5:0 - Grafnetr