Mladší přípravka B

St. Přípravka "B" - 17.kolo FC Háje - SK Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)

St. Přípravka "B" - 17.kolo   FC Háje - SK Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)
Vyrovnaný zápas s excelentně hrajícím soupeřem jsme zvládli na výbornou .......

Bylo pěkné sobotní dopoledne a nás čekal jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny proti týmu Viktorky Žižkov. Všichni jsme se na něj těšili a zároveň na každym byla cítit určitá nervozita. Důležitost tohoto zápasu si též uvědomoval další náš soupeř o první místo, tým Admiry, který k nám vyslal pozorovatele. Doufám, že se při zápase nenudil, protože dle názoru mnoha diváků a také i mého, oba týmy předváděli vysoce kvalitní fotbal, za který by se nemuseli stydět ani v přeboru.

Hned od první minuty jsme chtěli soupeře přitlačit a vstřelit první, uklidňující gól, ale opak byl pravdou a my v páté minutě po chybě obránců dostali gól 0:1. Dalších pět minut byl soupeř lepší a kluci nevěděli kam skočit dřív. Pouze neuvěřitelná obětavost obránců i záložníků nedovolila soupeři skórovat. Naopak, v 11 minutě byl faulován Tesy a k míči se postavila naše posila - Kuba, který zamířil přesně pod břevno. Srovnáno 1:1. Hra se vyrovnala, soupeř nastřelil tyčku, my naopak netrefili balon před prázdnou brankou, a tak poločas zkončil remízou.

O přestávce jsme se snažili kluky uklidnit a nastartovat na vyšší obrátky. První poločas byl vyrovnaný, ale všichni jsme věřili, že soupeře ve druhém přejedeme.

Na všech našich hráčích bylo vidět odhodlání urvat vítězství. Začátek druhého poločasu byl vyrovnaný, ale s přibývajícíma minutama jsme soupeře začali přehrávat a vytvořili si několik gólových příležitostí. Nakonec jsme se dočkali. Běžela 30 minuta, Michal nádherně uvolnil Fidlu, a ten se nemílil 2:1. I nadále jsme byli mírně lepším týmem a vypadalo to, že další gól na sebe nedá čekat, ale skórovat se nám již nepodařilo. Naopak poslední cca 4 minuty se soupeř pokusil o tlak a skutečně několikrát nebezpečně zahrozil, ale dnes se k nám štěstí otočilo čelem a my zaslouženě zvítězili.

Tento velmi těžký a vyrovnaný zápas psychicky nezvládl trenér soupeře a několikrát vběhl na naší lavičku, kde si chtěl vybít svou frustraci s naším trenérem. Ten však překvapivě a obdivuhodně zachoval klid a nenechal se vyprovokovat k fyzickému kontaktu. Nakonec jsem se snažil vše vyřešit v klidu, a to se také podařilo. Takže pokud tento článek trenér Žižkova čte, radí se jít vyběhat, nebo navštívit psychologa. S pozdravem vedoucí mužstva Čech.