Muži A přebor 24. kolo - FC Háje JM - Aritma 0:6 (0:3)

Muži A  přebor 24. kolo - FC Háje JM - Aritma  0:6 (0:3)
Souboj o tři záchranářské body se nakonec stal jednostrannou záležitostí hostující Aritmy, která svého soupeře po vynikajícím výkonu doslova převálcovala. Po tříbrankovém náskoku z prvního poločasu, přidala po změně stran další tři góly v době, kdy už hrála o deseti, bez vyloučeného gólmana Sedláčka

Přitom utkání začalo opatrně z obou stran. Obě mužstva si byla vědoma důležitosti zápasu a nikdo nechtěl udělat chybu. Už v 5.minutě měli domácí výhodu přímého kopu asi tři metry před šestnáctkou, ale Brožův projektil proletěl těsně nad břevnem. O sedm minut později zase na druhé straně vysunul Jarský dlouhým pasem kupředu O.Rybku, ten se zbavil dotírajícího Truhláře a prudkou ránou vyprášil rukavice Tlustého. Ve 20.minutě pak hosté poprvé udeřili, když na rohový kop Krejči si zezadu šikovně naběhl Jindrák a umístěnou hlavičkou rozvlnil síť domácí brány. O chvílí později se ve slibné pozici objevil Jarský, ale přehodil domácího gólmana i bránu. Ve 27.minutě si pak vše vynahradil, když využil Škábova dlouhého pasu a zaváhání domácí obrany, vřítil se až do vápna a prostřelil Tlustého podruhé. Vzápětí se na druhé straně, po chybě hostující obrany, mohli radovat i domácí avšak Pečeňa z několika kroků Sedláčka nepřekonal. Ve 37.minutě po hezké uličce Jarského postupoval O. Rybka sám do vápna domácích, kde údajně došlo ke kontaktu s gólmanem a sudí Váňa jednoznačně ukázal na bílý puntík. Míč si postavil sám postižený O. Rybka a penaltu bezpečně proměnil.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí. Hned z prvního útoku Janoušek svou akci nedotáhl do zdárného konce, k odraženému míči se však dostal Brož, ale pálil prudce nad. Při dalším rychlém útoku domácích se neujala pohotová střela Janouška. Domácí se snažili s pro ně nelichotivým stavem něco dělat a od 55.minuty se vysunul na hrot jejich krajní záložník Pospíšil. Ani hra se třemi útočníky však kýžené ovoce nepřinesla. Určitá naděje domácím svitla ještě v 65.minutě, kdy vybíhající Sedláček fauloval před vápnem pronikajícího Brože, uviděl červenou kartu a musel předčasně opustit trávník. V bráně hostí se objevil náhradní gólman Kureš a hřiště opustil Lacina. Domácí nabídnutou šanci nejenže nevyužili, ale naopak dál inkasovali. Ještě v 68.minutě sice Pečeňa zdálky orazítkoval břevno, ale pak přišla velká pětiminutovka hostů. V 70.minutě po přesné přihrávce L. Rybky skončila parádní střela Krejči u levé tyče a hosté se počtvrté radovali. O čtyři minuty později se znova před domácího gólmana natlačil Krejča a nabíhající O. Rybka dorážkou do prázdné brány přidal pátý gól. Neuběhla snad ani minuta a po další přihrávce L. Rybky napříč vápnem zvýšil Jarský přízemní střelou na hrozivých 6:0. V těchto chvílích domácí opravdu nevěděli jak dál hrát a byli doslova zralí na vhození ručníku. Minutu před koncem mohl alespoň čestný úspěch zaznamenat Janoušek, jeho táhlá střela ale skončila opět jen na břevně hostující brány. V samotném závěru ještě střídající Lukeš v čisté ložence přehodil domácího gólmana i jeho bránu. Vysoká výhra Aritmy je překvapivá, ale naprosto zasloužená.
Ziskem tří bodů udělala velmi důležitý krok k záchraně. Domácí, po několika opravdu zdařilých výsledcích, tentokrát zklamali, ale jejich situace není nijak beznadějná.

Tomáš Kubr (Aritma Praha): Dnes jsem spokojen s výsledkem i předvedenou hrou. Chtěli jsme tady bodovat a povedlo se nám to. Musím před klukama smeknout. Během jedenácti dní jsme odehráli čtyři zápasy a až na Uhříněves jsme všechny zvládli. Myslím, že to je zasloužená výhra, dali jsme nejen hodně gólů, ale i ve hře jsme soupeře k ničemu nepustili.

Petr Sýkora (FC Háje): Soupeř do čeho kopl, tak tam spadlo, my jsme hráli strašně naivně, porážku jsme si zasloužili. Naprosto jasně nás přehrávali, byli důraznější v koncovce. My jsme hráli alibisticky, nebránili jsme a neplnili jsme to, co jsme si řekli v kabině. Stydím se za to, jako trenér a jsem rád, že to skončilo. Za stavu 0:3, když máme o jednoho hráče víc se musí hrát trošku obezřetněji.

FC Háje - Aritma Praha 0:6 (0:3)

Branky: 27. a 75. Jarský, 38. z penalty a 74. O.Rybka, 20. Jindrák, 70. Krejča ŽK: Tlustý, Chrobák, Brož, Pečeňa - Škába, Jarský ČK: 65. Sedláček (Aritma) Rozhodčí: Váňa - Berka, Kubíček Diváků: 40

FC Háje: Tlustý - Tesař, Chrobák (86. Neumann), Hartman, Slabý - Pospíšil (80.Šplíchal), Brož, Pečeňa, Ostrihoň - Janoušek, Štípek (62. Fedič). Trenér Petr Sýkora.

Aritma Praha: Sedláček - Weiss, Brabec, Jindrák, Beran - Lacina (65. Kureš), Škába, Krejča, L. Rybka - Jarský, O. Rybka (76.Lukeš).Trenér Tomáš Kubr.