Starší žáci A

Starší žáci - Semifinále poháru PFS:FC Bohemians Praha - FC Háje 3:6 (0:3)

V úterý 6.5. 2008 jsme nastoupili k semifinálovému klání poháru PFS, soupeřem nám byli FC Bohemians Praha, s kterými se potkáváme v soutěži a dvakrát, byť těsně, jsme je porazili. Čekal náš tedy těžký zápas, který měl rozhodnout o tom, kdo postoupí do finále, hraného 28.5. na Vyšehradě.

Začátek zápasu se nám vyvedl tak, jak jsme snad ani sami nedoufali. Po sotva odehraných několika vteřinách utkání a několika nebezpečných centrech domácích "klokanů" využil David Grafnetr zaváhání mezi obranou domácích a gólmanem, a ranou do prázdné brány nás poslal snadno do vedení, 0:1. Než se domácí stačili oklepat, vedli jsme 0:2, když bekům pláchl opět David Grafnetr a obstřelil brankáře.
V prvním poločase jsme na hřišti zkrátka dominovali, soupeře jsme nepoušteli na dostřel naší svatyně a sami jsme dobře kombinovali. Vyústěním naší snahy byla nastřelená tyč Davidem Grafnetrem a střela Petra Senety, který mířil z bezprostřední blízkosti pouze do brankáře.
V závěru prvního poločasu se nám povedla přihrávka mezi obránce Bohemians, na kterou si naběhl Martin Šplíchal, udělal kličku domácímu obránci a přehodil vybíhajícího gólmana, 0:3. Za tohoto příjemného stavu se odcházelo o poločase do kabin. Jedinou kaňkou na prvním poločase bylo zranění Josefa Šplíchala, kterého musel nahradit ve 20. minutě již výše zmíněný Petr Seneta.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit stejně aktivně jako do poločasu prvního. Opak byl ale pravdou, začali jsme dost vlažně a po naprosto zbytečném odkopu na roh jsme inkasovali gól na 1:3. Po inkasovaném gólu jsme se přece jenom vzchopili a začali hrát svoji hru.
Z branky se už radoval Martin Lojda, ale jeho gól neuznal nesprávně asistent rozhodčího. Chuť jsme si tak spravili o několik minut později po brance Michala Čermáka, jenž udělal kličku gólmanovi a zavěsil do opuštěné branky. Za stavu 1:4 jsme se už nehnali tolik dopředu a chtěli jsme spíše držet míč na svojich kopačkách. To se nám vcelku dařilo, avšak komplikace nastala po brance domácích na 2:4. Soupeř si pomohl na hranici faulu s naším stoperem a prostřelil našeho gólmana.

My jsme však kontrovali nejkrásnější akcí celého zápasu. Martin Šplíchal převzal míč, na hranici velkého vápna se vyhnul dvěma obráncům, narazil si míč s Michalem Čermákem, jenž mu přihrával efektně patičkou, a předložil míč do opuštěné klece Petru Senetovi, pro kterého nebyl problém vstřelit branku na 2:5.

Jenže domácí se nevzdávali. Po dalším rohovém kopu snížili na 3:5 v jejich neprospěch. V tu chvíli jsme již nasadili všechny hráče z lavičky, kteří očividně nevěděli, kam dřív skočit. Výsledkem bylo, že se na nás valil jeden útok za druhým. Zachraňovat nás musel několikrát Matěj Lačík. Pak se hra uklidnila a vyrovnala.
Uklidňucí branka na 3:6 přišla zhruba pět minut před vypršením normální hrací doby. Krásnou, leč velmi nesportovní, branku dal Martin Šplíchal, který "odevzdával" míč soupeři takovým způsobem, že ho napálil téměř od půlky hřiště rovnou do branky bezmocného gólmana domácích.
Po vlně emocí na domácí straně, vyvolaně patrně naší poslední brankou, se zápas dohrával v nervózním atmosféře. Nejdůležitější pro nás však byl závěrečný hvizd rozhodčího, který zpečetil naší výhru v poměru 3:6.

Naším herně nejlepším jarním výkonem jsme si vybojovali postup do finále poháru PFS. Kluci si zaslouží velkou pochvalu, protože i postup do finále je úspěchem.
Proto žádám všechny příznivce hájeckého fotbalu, aby si ve středu 28. května udělali o 16. hodině čas a dorazili na naše finálové klání s ABC Braník. Hrát se bude na neutrální půdě, a sice na vyšehradské umělce.

Sestava: Lačík - Solař, Novák, Vacík, Busch (40. Hančl) - Lojda (60. Tymeš), J. Šplíchal (20. Seneta), M. Šplíchal, Doksanský (59. Bouzek) - Grafnetr, Čermák (60. Hojdar)

Góly: 0:1 - Grafnetr, 0:2 - Grafnetr, 0:3 - M. Šplíchal, 1:3, 1:4 - Čermák, 2:4, 2:5 - Seneta, 3:5, 3:6 - M. Šplíchal