Muži A přebor 26. kolo - FC Háje JM - Kralovice 2:4 (2:2)

Muži A  přebor 26. kolo - FC Háje JM - Kralovice  2:4 (2:2)
Ve šlágru kola dvou zachraňujících se hrálo o šest bodů a po vyrovnané první půli si nakonec zaslouženou výhru a tři veledůležité body odvážejí borci z Královic. Přitom domácí měli raketový nástup a už po pěti minutách vedli rozdílem dvou gólů. V posledních pěti kolech tak Královice nastřádaly 13 bodů a raketově vystoupaly ze dna tabulky k záchraně.

Neuběhla ani první minuta, když Brož rozehrál z levé strany daleko od vápna přímý kop, načechraný balón hlavou lehce tečoval nabíhající Pečeňa a gólman Kopecký si na něho poprvé sáhl, až když jej vytahoval z vlastní sítě. V 5.minutě zatáhl míč po pravé straně Pospíšil, před brankou našel nabíhajícího Fediče a jeho pohotová dorážka znamenala druhý gól v síti hostí. Lepší začátek si domácí snad ani nemohli přát. Jenže hned v následné minutě měli hosté výhodu rohového kopu, na Randův centr si šikovně naběhl Šimáček a snížil na rozdíl jediného gólu. Ve 13.minutě zase na druhé straně Pospíšil po vítězném souboji se Šimáčkem připravil šanci Janouškovi, ale ten hostujícího gólmana nepřekonal. Útoky se střídaly na jedné i druhé straně. V 17.minutě se po hezké narážečce s M. Veselým dostal do čisté šance Randa, ale přehodil gólmana i bránu. Pak se znova v šanci objevil Randa, technickou střelou sice Tlustého přehodil, ale míč skončil vedle branky. Ve 43.minutě Pospíšil parádně vysunul kupředu Janouška, který postupoval sám na bránu hostí, ale Kopeckého nepřekonal. Ten skvělým zákrokem umístěnou ránu vytěsnil na roh. Těsně před pauzou rozehrál Vrabec téměř z půlky přímý kop až do vápna domácích, tam se k míči prodral P. Veselý a z úhlu podél vybíhajícího Tlustého poslal míč do prázdné brány. Hosté tak stačili ještě do poločasu dvougólové manko smazat.

I druhou půli začali aktivněji domácí. Nejdříve Pospíšil v dobré pozici mířil vedle a pak střelu Ostrihoně z ostrého úhlu stačil Kopecký zlikvidovat. V 62.minutě se šikovně uvolnil na levé straně Randa a jeho lehký centr zasáhl ve vápně rukou Chrobák. Sudí Formánek ani na okamžik nezaváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil sám autor celé akce Randa a prudkou střelou k pravé tyči penaltu bezpečně proměnil. Vzápětí Randa vysunul do šance M. Veselého, jenže ten mířil vedle. V 65.minutě si na Vrabcův přímý kop nejvýše naskočil Böhm a prudkou hlavičkou do levé šibenice zvýšil na 4:2. Domácí po obdržené brance vrhli všechny síly do útoku a snažili se ještě něco zachránit. V 70.minutě po rohu Pospíšila pohotově dorážel Fedič, ale Kopecký byl připraven. O devět minut později měl po faulu na Pospíšila velkou šanci na korigování výsledku Sojka, jenže penaltu neproměnil. Kopecký mu jeho umístěnou ránu k levé tyči bravurně vyrazil. Když pak v 82.minutě zahodil na druhé straně čistou loženku P. Veselý a zblízka napálil míč jen do tyče, skóre se již neměnilo a se závěrečným hvizdem se tak mohla radovat šťastná lavička hostí. Pro domácí je další ztráta bodů víc než varující, hosté naopak čtvrtou výhrou v řadě udělali definitivní krok k záchraně.

Tomáš Michal (Královice): Začátek byl špatný, pátá minuta a prohráváme 2:0. Já to říkal i klukům v kabině, že jsem byl rád , že oni to brali jako začátek, že je to nezajímalo, že dostali dva góly. Byly to strašné chyby. Díky tomu, že hráli pořád dál, tak se podařilo snížit, kontrolovali jsme hru, soupeře jsme tlačili, byly tam další šance a nakonec jsme do poločasu zaslouženě vyrovnali. Začátek druhé půle byl vyrovnaný, pak jsme po individuální akci dali z penalty třetí gól a po standardní situaci přidali gól čtvrtý. Myslím, že tímto zápasem jsme potvrdili kvalitu a na 99,9 procent jsme zachráněni.

Petr Sýkora (FC Háje): Vstup do zápasu byl výborný, nemohli jsme si přát lepší. Opravdu krásně rozehraný zápas a zase jsem upozorňoval na standardní situace. První roh, nedůslednost a snížení na 2:1. Janoušek mohl zvýšit, šel sám na brankáře, ale nedal. Gólman je úžasně podržel. V poslední minutě prvního poločasu si necháme po standardce dát na 2:2. Soupeř po odchodu několika hráčů do Junioru, velice dobře doplnil mužstvo, hráli dnes dobře a nakonec zaslouženě vyhráli. Dnes dokázali, že si zaslouží v této soutěži být. Mně jen mrzí, že jsem je namotivoval, když jsem na internetu o nich řekl, že by měly sestoupit.

FC Háje - Královice 2:4 (2:2)

Branky: 1. Pečeňa, 5. Fedič - 6. Šimáček, 45. P. Veselý, 62. z penalty Randa, 65. Böhm ŽK: Chrobák, Osrtihoň, Štípek - Hrazdíra, Vrabec, M. Veselý, Mervart Rozhodčí: Formánek - Michálek, Vojtěch Diváků: 50

FC Háje: Tlustý - Tesař, Chrobák, Sojka, Neumann (68. Hrůza) - Pečeňa, Brož, Janoušek, Ostrihoň (68.Štípek) - Pospíšil, Fedič. Trenér Petr Sýkora

Královice: Kopecký - Böhm, Vrabec, Hrazdíra, Švarc - Michal, Šimáček (90. Starý), M. Veselý (85. Mervart), Luňák (80. Pozník) - Randa, P. Veselý. Trenér Tomáš Michal.