Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 19. kolo:FC Háje - FSC Libuš 1:1 (1:0)

V sobotu jsme za slunečného počasí přivítali na svém hřišti celek FSC Libuš. Na Libuš jsme v době zápasu ztráceli 3 body, a tak se hrál zápas "o druhé místo", který nakonec neměl vítěze...

Do utkání jsme chtěli vyrukovat s hrou ze zabezpečené obrany a rychlými protiútoky. To snad vcelku dařilo. Do první obrovské šance se dostal David Grafnetr, ještě se však zastřeloval a mířil vedle.
O několik minut později jsme se už radovali. Po zaváhání hostujícího stopera si to David mířil sám na gólmana a střelou k tyči mu nedal šanci, 1:0. Ve zbývajících minutách prvního poločasu jsme si vytvořili spíše náznaky šancí, ale do pořádného zakončení jsme se už nedostali. Tedy stejně jako hostující mužstvo, které si v první poločase vytvořilo také jen minimum šancí.
Poločasový verdikt tak zněl 1:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili vlažně a povětšinou jsme se bránili útokům soupeře. Ten na sebe nenechal dlouho čekat, soupeřův záložník napřáhnul ke střele, nutno přiznat, že jsme mu dali příliš času, a vymetl nám pravou šibenici.
Za stavu 1:1 jsme začali znovu hrát. David Grafnetr se dostával do několika šancí, ale pro tentokrát přesnou mušku neměl. To se dalo říci i Martinu Šplíchalovi, který si to namířil do vápna soupeře, jednomu obránci nasadil "jesle", druhého obránce i brankáře se zbavil kličkou, ale zamířil jen do tyče odkryté branky. Gólmanu pozornost vyzkoušel i ranou ze střední vzdálenosti Martin Doksanský, vytěžili jsme z ní však jen roh.
Pořádně rušno bylo i na druhé straně, kde Matěj Lačík musel likvidovat na dvakrát střelu z malého vápna. Od pohromy nás pak zachránilo břevno. Hráč hostů napálil pouze našeho brankáře, od kterého se míč odrazil zpět do hostujícího hráče, a zazvonilo břevno.
Ke konci utkání jsme vyprodukovali už pouze střelu Martina Šplíchala, kterou vyrazil gólman, a několik rohových kopů. Z nich se však nic neurodilo a zápas tak skončil zaslouženou remízou 1:1.

Dnešní zápas ukázal, že máme problémy se střílením branek. Taktéž by to chtělo jistější hru v defenzivní části. Jak již je zmíněno, utkání skončilo zaslouženou remízou, která nás drží na 3. místě. K tomu, abychom uhráli toto umístění i po závěrečném kole, nám stačí uhrát minimálně 1 bod ze zbývajících tří zápasů.

Sestava: Lačík - Solař, Novák, Vacík, Lojda (20. Busch) - Seneta (45. Bouzek), J. Šplíchal, M. Šplíchal, Doksanský - Grafnetr, Čermák

Góly: 1:0 - Grafnetr, 1:1