Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 20. kolo: FK Viktoria Žižkov - FC Háje 4:3 (1:3)

Starší žáci - Přebor - 20. kolo:  FK Viktoria Žižkov - FC Háje 4:3 (1:3)
V sobotu v dopoledních hodinách jsme k dalšímu mistrovskému utkání zajížděli na Vítkov, kde naším soupeřem byla žižkovská Viktoria. Za krásného počasí jsme připravili všem našim divákům ještě krásnější zážitek...

Hned od prvních minut jsme drželi míč na svých kopačkách a po necelé půlminutě se dostal David Grafnetr, po přihrávce mezi dva obránce, k zakončení, ale nastřelil pouze tyč. Naše další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, Martin Šplíchal střílel po sólu jen do připraveného brankáře, David Grafnetr střílel mimo a Michal Čermák už se připravoval k zakončení, avšak na poslední chvíli mu míč ukopli obránci.

V utkání jsme byli v prvním poločase jasně lepší, ale naši převahu se nám nepodařilo brankově vyjádřit. A zákonitě za to přišel trest, soupeř se dostal k ojedinělé akci na naší polovině, byl faulován a dostal příležitost zahrávat přímý volný kop. Ten soupeřův hráč kopnul od poloviny hřiště takovým způsobem, že po zaváhání naší obrany včetně brankáře skončil míč až v naší síti.

To byla pro náš tým studená sprcha, ale naštěstí jsme rychle kontrovali. David Grafnetr minul levou tyč jen o centimetry, k čemuž domohl svým zákrokem i domácí brankář. Zahrávali jsme tedy roh v podání Martina Šplíchala. Po závaru v malém vápně se nejlépe zorientoval Matouš Vacík a střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Nadále jsme dominovali, což dokumentoval další vstřelenou brankou David Grafnetr, který si pohrál s obranou soupeře a vyběhnuvšího gólmana přehodil chytrým obloučkem, 1:2. O několik minut později jsme rozjeli další akci, Martin Doksanský odcentroval zpoza vápna, Vláďa Solař si naskočil na centr a hlavou upravil na 1:3.

V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem a do kabin se šlo za stavu 1:3. Ten, kdo neviděl druhý poločas, konečnému výsledku asi nemohl uvěřit.

V druhém poločase jsme si mysleli, že nám výhra spadne do klína sama a absolutně jsme povolili ve všech herních činnostech. Za naši naivitu jsme byli odměněni třemi slepenými góly, které nám zasadil tvrdý a rozhodující direkt. To vše se nám podařilo v rekordním čase - zhruba 10 minutách!
Všechny góly jsme inkasovali po nedůslednosti v obranné činnosti. Nejprve jsme nedokázali zastavit včas útok soupeře, další gól jsme doslova darovali soupeři na zlatém podnose na malém vápně a rozhodující gól na 4:3 padl po nedůrazu, když jsme nedokázali odkopnout do bezpečí.

Naše akce v druhém poločase nestojí snad vůbec za zmínku. Byly příliš upracované a místo lehkosti v poločase prvním přicházela křeč. O tři body jsme se připravili sami, když jsme ztratili zápas, jenž jsme vedli v poločase 1:3, v poměru 4:3!

Naše výkony v obou poločasech byly tolik rozdílné, jak nejvíce to vůbec šlo. V druhém poločase jsme zapomněli bojovnost, důraz a odhodlání v kabině, za což jsme byli náležitě potrestáni. Předvedli jsme asi nejhorší výkon vůbec, což je dosti zarážející, když jsme v prvním dějství hry hráli pěkný kombinační fotbal.

Nezbývá nám tedy nic jiného, než si vzít z porážky ponaučení a pořádně se připravit na finále poháru PFS, které se hraje ve středu 28. května od 16 hodin na Vyšehradě.

Sestava: Lačík - Solař (40. Lojda), Novák, Klasna, Busch - Vacík, J. Šplíchal, Doksanský - Grafnetr, M. Šplíchal, Čermák (40. Seneta)

Góly: 0:1, 1:1 - Vacík, 1:2 - Grafnetr, 1:3 - Solař, 2:3, 3:3, 4:3