Starší žáci A

Starší žáci - Finále poháru PFS:FC Háje - ABC Braník 2:1 (2:0)

Ve středu 28. května nás čekal na vyšehradské umělé trávě nejdůležitější zápas v celé sezóně - finále poháru PFS. Soupeřem nám byl tým ABC Braník, se kterým se potkáváme i v přeborové soutěži.

Začátek utkání, hraného za úmorného vedra, se vyznačoval tím, že ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. Přesto jsme od úvodních minut převzali otěže utkání do svých rukou a byli lepším týmem.
Z naší převahy logicky přicházely šance. Na centrovaný míč si naběhl Petr Seneta, ale mířil nad bránu. Přesnou mušku neměl ani David Grafnetr, který mířil také nad. Pozornost brankáře vyzkoušel také Martin Šplíchal, ale jeho střelu brankář vyrazil. Na gól jsme si tak museli počkat až do 15. minuty. Na střílený centr od Martina Šplíchala si naběhl Matouš Vacík, který zachoval chladnou hlavu a míč umístil přesně k tyči, 1:0! Poté následovala naše série rohových kopů, ale z té jsme vytěžili pouze hlavičku Michala Čermáka, kterou brankář Braníku vychytal.
Důležitý moment utkání tak přišel zhruba 10 minut před koncem prvního poločasu. To Petr Seneta narazil míč Martinu Šplíchalovi, který obstřelil vyběhnuvšího gólmana a poslal nás do dvoubrankového vedení.
Braník se do střeleckých příležitostí takřka nedostával, o to nebezpečnější byla střela, ke konci poločasu, hostujícího útočníka, která mířila do levého rohu branky, jenž však skvělým zákrokem vytěsnil náš brankář Matěj Lačík na rohový kop. První poločas jsme tedy vyhráli 2:0.

V druhém poločase jsme už nedominovali jako v poločase prvním, což měl asi na svědomí "žižkovský kolaps" ve druhém poločase. Přesto se nám stále dařilo držet soupeře daleko na dostřel od naší svatyně. Zhruba 20 minut před koncem jsme však inkasovali. Soupeřův útočník se probil do naše vápna a předložil míč do prázdné brány nabíhajícímu hráči, pro kterého nebyl problém zakončit míč z bezprostřední blízkosti, 2:1. Ještě před inkasovaným gólem nás však postihla ztráta v podobě zranění Matouše Vacíka, jež si vyvrknul kotník a musel být střídán Martinem Lojdou. Přejeme mu tedy brzké uzdravení a návrat na fotbalové trávníky.

Po inkasovaném gólu jsme se dostali do několik 100 % šancí, které však zůstaly nevyužity. Nejprve Martin Doksanský pálil slabě doprostřed branky, Petr Seneta také doprostřed a David Grafnetr střílel těsně vedle levé tyče soupeřovy brány. Braník vsadil v posledních minutách všechno na útok v podobě dlouhých míčů za obrany. Naštěstí se nám dařilo, někdy i se štěstím, útoky odvracet. Nejvíce nám zatrnulo, když trestný kop hostů zasvištěl těsně vedle tyče.
V závěru utkání jsme se přeci jen ubránili a mohli náskok i zvýšit, ale Josef Hančl nedokázal přehodit vyběhnuté gólmana Braníku. Po závěrečném hvizdu rozhodčího tak svítil na světelné tabuli výsledek 2:1!

Dnešní výhra nám tak zajistila prvenství v boji o pohár PFS!!! Po utkání byl každým hráč odměněn zlatou medailí, tým putovním a "neputovním" pohárem a šekem na 7000 Kč. Za dnešní výkon bych chtěl poděkovat především všem hráčům, rodičům, kteří je přišli podpořit, a našemu realizačnímu týmu. Celý rok jsme tvrdě pracovali, a tak je pro nás vítězství velkou odměnou za celou přípravu, pro tyto chvíle se totiž fotbal hraje.
Naše vítězství nás zároveň posunulo kvalifikačního utkání o postup do finálového turnaje "O Pohár předsedy ČMFS", kde se utkáme s vítězem Plzeňského kraje - celkem SENCO Doubravka. Utkání se hraje 10. června od 18.00 na Horních Měcholupech, kam jsou tedy všichni příznivci hájeckého a mládežnického fotbalu zváni.

Vítězná sestava: Lačík - Solař, Novák, Klasna, J. Šplíchal - Vacík (45. Lojda), Seneta, M. Šplíchal, Doksanský - Grafnetr (63. Hančl), Čermák (65. Tymeš)

Góly: 1:0 - Vacík, 2:0 - M. Šplíchal, 2:1