Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 21. kolo: FK Meteor - FC Háje 2:2 (2:1)

Za slunečné neděle jsme zajížděli k poslednímu vystoupení v tomto ročníku na hostujícím hřišti - na hřiště Meteoru. V utkání, hraném překvapivě na trávě, nám chyběl bod k potvrzení 3. příčky. A nutno poznamenat, že se nám tento cíl povedl, byť náš výkon rozhodně nebyl optimální.

Do utkání jsme vstoupili jako borci, kterým se nemůže nic stát. O to studenější sprcha na nás čekala hned ve 3. minutě, kdy centr domácích vyrazil náš brankář jen před sebe a pro domácího hráče nebyl problém trefit odkrytou bránu, 1:0.
Pak jsme se přece jenom herně zvedli, ale nic extra to nebylo, především kombinace se nám nedařila. Nebezpečně střílel David Grafnetr, ale vedle, Petr Seneta mířil pouze do gólmana - stejně jako Martin Doksanský. Vyrovnat se nám však přece jenom podařilo, a to zásluhou Davida Grafnetra, který zakončil svoji akci po pravé straně gólem na 1:1.

Jenže hned po našem vyrovnání přišla chyba těsně za hranicí velkého vápna, domácí záložník trefil míč těsně pod břevno a rázem bylo vedení opět na straně Meteoru, 2:1. Domácí se pak okamžitě vrátili ke své taktice bránit téměř ve všech hráčích na vlastní polovině a vyčkávání na brejky.
Do poločasu jsme ještě stačili zahrozit střelou Martina Šplíchala nad branku a Davida Grafnetra, který nastřelil pouze brankáře. Poločasový výsledek tak zněl 2:1 pro Meteor.

Do druhého poločasu jsme vstoupili o poznání aktivněji. Soupeře jsme najednou začali přehrávat a vytvářeli jsme si brankové příležitosti. Právě jednu z nich zakončil přesnou střelou pod břevno David Grafnetr, když ho svým centrem našel přesně Michal Čermák.
Domácí se za celý druhý poločas dostali jenom do náznaků šancí, ale vyloženou šanci si nevytvořili. To se pro změnu dařilo nám, ale naše zakončení byla opět jedna velká bída. Martin Doksanský a Martin Šplíchal nastřelili pouze brankáře, Michal Čermák hlavičkoval po rohovém kopu těsně vedle a naší střeleckou mizérii podtrhnul Petr Seneta, který nedokázal vstřelil gól do odkryté branky a nastřelil pouze tyč. Konečný výsledek tak zněl 2:2.

Dnešní bod je velkým zklamáním, protože jsme měli uhrát body tři! Šance a příležitosti jsme k tomu měli, leč naše koncovka je velká tragédie. Pozitivem však je, že jsme podali o dost lepší výkon v druhém poločase a že nám tato remíza zajistila konečné 3. místo bez ohledu na výsledek v příštím, posledním kole.

Sestava: Lačík - Solař, Novák, Klasna, Hančl - Tymeš (35. Čermák), J. Šplíchal, M. Šplíchal, Doksanský - Grafnetr (50. Lojda), Seneta

Góly: 1:0, 1:1 - Grafnetr, 2:1, 2:2 - Grafnetr