Starší žáci A

Starší žáci - kval. zápas o postup do finálového turnaje o Pohár Předsedy ČMFS: FC Háje - Senco Doubravka 0:1 (0:1)

Starší žáci - kval. zápas o postup do finálového turnaje o Pohár Předsedy ČMFS: FC Háje  - Senco Doubravka 0:1 (0:1)
V úterý 10. června 2008 jsme na hornoměcholupské trávě sehráli kvalifikační utkání o postup do finálové turnaje o Pohár Předsedy ČMFS. Soupeřem nám byl vítěž poháru z Plzeňského kraje a zároveň čerstvý vítěz přeboru Plzně, a sice Senco Doubravka. Dlužno také podotknout, že se nám postoupit nedařilo, leč příležitost jsme měli velkou...

Hned od úvodu zápasu byly vidět v naší sestavě změny. Naší branku muset kvůli nemoci Matěje Lačíka strážit Michal Čermák, jinak povoláním útočník. Do útoku se proto ze zálohy musel vytáhnout Martin Doksanský.

A právě on se postaral o první střelu na branku, když jeho pokus ještě stačit vyrazit brankář hostů. To však byla na dlouhou dobu jediná šance v utkání. Obě mužstva si totiž uvědomovala důležitost utkání, a tak se žádný z týmů nechtěl dopustit chyby.

Bohužel jsme to byli právě my, kdo inkasoval jako první a rozhodující gól. Po zbytečném odkopu na roh se ujal exekuce soupeř, nacentroval do vápna, a zcela volný hráč soupeř pohodlně skóroval, čemuž nestačil zabránit na brankové čáře ani Martin Šplíchal.

Po této brance byla hra opět víceméně vyrovnaná, ale do větších náznaků šancí jsme se dostávali spíše my. Po přihrávce Martina Šplíchala se už chystal David Grafnetr vystřelit, ale na poslední chvíli mu míč čistě odebral obránce Doubravky. Střelecké štěstí vyzkoušel do poločasu opět David, leč opět neúspěšně, neboť z trestného kopu mířil těsně vedle.

V poločase jsme tak prohrávali nejtěsnějším poměrem, 0:1.

Jestliže byl první poločas vyrovnaný, tak ve druhém poločase jsme už byli jasně lepším týmem. Soupeř se takřka nedostával za půlící čáru a za celý druhý poločas si vytvořil jednu dvě nebezpečné šance z brejku, které mířily nad.

Zato my jsme měli opět šancí na několik zápasů dopředu, ale koncovka, a dnes i paní paní Štěstěna, nás zradily.
Nejprve střílel Petr Seneta z hranice penalty pouze do prostoru, kde byl připraven výborně chytající gólman hostů. O několik minut stejný hráč trefil, po centru Martina Šplíchala, břevno, od kterého se míč odrazil do tyče a ven z branky.
A jako by byla tato šance předzvěstí našeho budoucího snažení. Nejprve střílel Martin Šplíchal vedle levé tyče a po rohovém kopu nastřelil David Klasna tyč.
S přibývajícím časem se však na naše kopačky začala vkrádat nervozita, pravděpodopně po tom, co jsme nedokázali proměnit ani ty nejjistější brankové příležitosti, a k většímu ohrožení branky soupeře jsme se již nedostali.

Prohrou 0:1 jsme si tak uzavřeli cestu do finálového turnaje, kam tím pádem postupuje Doubravka, které tímto gratuluji. Nicméně musím podotknout, že jsme byli celku z Plzeňského kraje více než vyrovnaným soupeřem a minimálně remízu jsme si zasloužili.

Ale na šance se fotbal nehraje, a když neproměníme žádnou, tak nemůžeme vyhrát. Paradoxem také je, že jsme nedokázali poprvé v sezóně vstřelit ani jednu branku.

Doufám tedy, že se z tohoto zápasu poučíme a něco z poznatků zúročíme na mezinárodním turnaji v Šardicích, kde odehrajeme několik zápasů s celky, které hrají žákovské ligy a divize ať už české nebo slovenské.

Sestava: Čermák - Solař (66. Hojdar), Klasna, Novák, J. Šplíchal - Lojda, Seneta (67. Tymeš), M. Šplíchal, Hančl (63. Busch) - Doksanský, Grafnetr