Muži A přebor 1. kolo - FC Háje JM - Bohemians Praha "B" 3:2 (2:1)

Muži A  přebor 1. kolo -  FC Háje JM - Bohemians Praha "B" 3:2 (2:1)
Posílená rezerva Bohemians propadla na hřišti Hájů Pražský přebor začal šokem. Rezerva Bohemians Praha nabitá posilami z prvního mužstva prohrála v sobotu na Hájích na hřišti týmu, který v uplynulé sezoně skončil na patnáctém místě a byl rád, že se nepropadl o soutěž níž. Na startu nové sezony však získal skalp silného soupeře.

Zápas ještě ani nezačal a v útrobách už bylo živo. Sudí totiž odhalili, že má tým Bohemians na soupisce čtyři cizince, a tak se na poslední chvíli přepisoval zápis a měnila sestava. Tenhle průšvih se sice hostům podařilo zažehnat, jenže na hřišti si brzy zadělali na další. Místo aby se útoky hrnuly na branku domácích, hořelo to v pokutovém území favorita.

Hned v první minutě se po chybě obrany prosadil na pravém křídle domácí Soucha, obešel i gólmana Šimona a poslal míč směrem na odkrytou branku. Ránu však stihl odvrátit dobíhající obránce Koželuh. Hosté jako by varování nebrali vážně a o pár desítek sekund s nimi mohlo být opět zle. Soucha ale v dobré pozici zakončoval jen těsně vedle.
V 5. minutě už ale ofenzivní smršť domácích dovedla Háje k vedení. Po centru se před brankou orientoval nejlépe Dub a podél překvapeného Šimona poslal míč do sítě.

Bohemians Praha B se na hřišti rozjížděl i dál pomalu. Výrazněji o sobě hosté dali vědět až po čtvrthodině, kdy Faitl po rohu hlavičkoval těsně vedle šibenice. Následně pokoušel štěstí Demeter, ale jeho slabá rána nemohla domácího brankáře Tlustého zaskočit, stejně jako pokus Semeráka. Ve 25. minutě už ale hosté dosáhli vyrovnání. Biboko zpracoval na hranici ofsajdu na prsou těžkou přihrávku a z otočky zamířil parádně k tyči. O chvíli později pak ještě Semerák v dobré pozici pálil do tyče, ale tím jakoby uspokojil útočné snahy host. Ti jakoby podlehli dojmu, že jim výhra padne sama do klína. Naopak Háje se překonávaly v bojovnosti a po půlhodině opět urvaly vedení. Po rohovém kopu a následném závaru se dostal na malém vápně k míči Janoušek a zblízka napálil míč do sítě. Favorit pak opět trochu přidal na tlaku, jenže Semeráka v šanci vychytal Tlustý a když ve 41. minutě skončil míč v síti domácího týmu, odmával sudí správně ofsajd dorážejícímu Birhanzlovi.

Poločasová bouřka v kabině hostů slibovala, že by se mohl výkon favorita zvednout. Hráči Bohemians však rozehráli druhou půli, ztratili míč a zrodil se rychlý atak domácích. Ten zakončil prudkou ranou k tyči Hruška. Po třinácti sekundách tak Háje vedly 3:1 a začínala se rodit velká senzace. V 52. minutě mohl snížit jinak hodně nevýrazný Diarra, ale jeho pokus směřující pod břevno vytáhl Tlustý na roh. Za chvíli předvedl zahodil tutovku Semerák, jehož nedůrazný pokus ze dvou kroků vykopl opět gólman Hájů. Hosté viditelně získávali navrch hlavně v kondici, jenže domácí bojovníci v modrých dresech se překonávali. Přesto se v 66. minutě dostal do šance Demeter. Už už se zdálo, že prováhal ideální chvíli k zakončení, ale nakonec přece jenom poslal míč do sítě. Křečovitá snaha Bohemians o vyrovnání vyústila jen v celou řadu rohových kopů, či dlouhých nadýchaných míčů do pokutového území, domácí bojovníci ale všechny pokusy odvrátili a po závěrečném hvizdu si pak vychutnali zasloužené ovace nadšených fanoušků.

Zdeněk Slabý (FC Háje): Před začátkem sezony jsme si řekli, že bude hodně důležité, abychom dokázali bodovat v domácím prostředí. A těší mne, že jsme to dokázali proti tak silnému soupeři. Pro kluky byla ohromná motivace hrát proti tolika hráčům z prvoligového kádru soupeře. Musím všechny pochválit za vzorný přístup k západu, mnozí si hrábli až na dno sil. O to větší radost si teď můžou vychutnat. Pak už ale musíme zase začít makat a myslet na příští zápas na Uhelných skladech. Tam to bude také hodně těžké.

Daniel Šmejkal (Bohemians Praha B): Je to neomluvitelné selhání. Domácí hráli daleko lépe než my. V naší hře mi chyběl pohyb. Čekali jsme těžký zápas, ale nepřistoupili jsme k němu dobře. Bylo to z naší strany bez pokory. I za stavu 3:1 pro domácí jsem pořád věřil, že to můžeme zvrátit. Můj tým se zlepšil, ale už to prostě nešlo a my jsme dokázali jen snížit. Jsem moc zklamaný.

FC Háje - Bohemians Praha B 3:2 (2:1)

Branky: 5. Dub, 30. Janoušek, 46. Hruška - 25. Biboko, 66. Demeter
ŽK: Slabý, Chrobák, Soucha, Janoušek, Dub
Rozhodčí: Nykl - Havel, Novotný
Diváků: 70.

FC Háje: Tlustý - Hrůza (83. Krejčí), Chrobák, Dub, Slabý - Pospíšil (75. Pavelka), Janoušek (90. J. Hruška), V. Hruška, Soucha - Kasal, Fedič. Trenér Zdeněk Slabý.

Bohemians Praha B: Šimon - Koželuh, Faitl, Birhanzl, Kropík - Diarra, Beránek (66. Allram), Demeter, Semerák - Háva (46. Rodr), Biboko. Trenér Daniel Šmejkal.

23.8.2008 - Radek Máchal (foto: Pavel Slavíček)