Starší dorost - Přebor - 2. kolo:FC Háje - FC Bohemians Praha 5:3 (2:2)

První tři podzimní body jsme získali V zápase se střížkovskou Bohemkou. Naše vítězství se nerodilo nikterak snadno a o co hrát bylo až do posledních vteřin.

Od prvních minut bylo na obou stranách znát vysoké herní nasazení. Fyzicky velmi zdatný soupeř těžil z rychlých průniků do naší poloviny, ale prakticky všechny nebezpečné situace vyřešila naše obranná řada. My jsme nezůstali
rozhodně pozadu a už v 18. minutě jsme šli do vedení. Rozehrávku hostí vystihl Dorazil a přesnou přihrávkou vybídl zcela volného Jiskru k prvnímu zápisu na střeleckou listinu. Chvíli poté jsme soupeři nabídli něco podobného na naší polovině, ale Reichmann, v tváří tvář, soupeře bravurně vychytal. Odměnou za jeho zákrok byl další gól do "bohemácké" sítě. V 23. minutě si vpravo prokličkoval cestu Sýkora, posunul Jiskrovi, který se uvolnil mezi dvěma obránci, obešel i brankáře a svůj průnik korunoval druhým gólem. Bohužel naše dvoubrankové vedení netrvalo příliš dlouho. Bohemka nehodlala očividně složit zbraně a již 27. minuta přinesla snížení skóre. Zprava centrovaný míč propadl mezi našimi obránci a soupeř měl snadnou cestu do naší sítě. V dalších minutách se hra přelévala nahoru a dolů a oba týmy měli poměrně dost brankových příležitostí. Když už jsme se viděli v šatně, udeřili hosté podruhé. Naší zdlouhavou a posléze i chybnou rozehrávku zachytil útočník Bohemky a pro tentokrát nedal našemu gólmanovi šanci. Do šaten jsme tak šli mírně zklamáni za stavu 2:2.

Hned v úvodu druhé půle jsme soupeři dokonale vrátili jeho gól do šaten. V 47. minutě nám dokonale vyšel nacvičený signál, při kterém si Šůsův přímý kop soupeřova obrana sklepla sama do vlastní sítě. Ale střelecké dostihy pokračovali dále. Už v 52. minutě bylo opět srovnáno. Další chyba v naší rozehrávce a zcela volný útočník hostí měl již snadnou práci. Ani my ani soupeř se nehodlal smířit s remízovým stavem a tak nebyla na obou stranách nouze o další pohledné akce. Oba brankáři, však své týmy při nebezpečných situacích drželi stále ve hře a ani Boháčova dalekonosná střela nepřinesla kýžený gólový efekt. Zlom přinesla až závěrečná desetiminutovka. Hráči
Bohemky zjevně neunesli své emoce a mnohdy nevybíravým způsobem komentovali rozhodnutí hlavního arbitra. To mělo za následek jedno vyloučení a několik "žlutých" napomenutí. Našemu zvýšenému tlaku oslabený soupeř odolával až do 85. minuty. Nádherný fotbalový moment načal Dorazil, který vyslal kolmici na nabíhajícího Šůse a ten chladnokrevně zakončil podél vybíhajícího gólmana. Bohemka i v deseti vrhla vše do útoku. Infarktovou situaci přinesla 90. minuta, kdy pronikajícího útočníka hostí zastavil nedovoleně ve vápně Reichmann. Kritickou situaci, však Reichmann zvládl na jedničku. Skvěle vystihl směr penaltového kopu a míč vyrazil na roh. Až v nastaveném čase dal podobu konečnému skóre opět Šůs. Při rohovém kopu Bohemky se do našeho vápna vydal i hostující brankář, po rozehrání se k míči dostal Pravenec, vyslal do brejku na půlce osamoceného Šůse a ten snadno upravil na konečných, takřka hokejových 5:3.

Pro diváky atraktivní utkání plné gólů a pro nás důležitý zisk tří bodů na naše konto. Herně určitě lepší utkaní než to minulé ve Stodůlkách a nebýt tolika chyb v rozehrávkách mohli jsme být ještě spokojenější.

FC Háje Jižní Město - FC Bohemians Praha 5:3 (2:2)

Branky: 18. a 23. Jiskra, 47. vlastní, 85. a 90.+5 Šůs - 27. Zeman, 45. Laitl, 52. Michálek.

Rozhodčí: Michálek - Boček, Petr. Diváků: 55.

FC Háje: Reichmann - Pravenec, Nerad, Štípek, Hanzlík (80. Boháč) - Sýkora (70. Krajčovič), Pánek (65. Dvořák), Dorazil, Šůs - Brejcha (60. Musil), Jiskra.

Trenér Petr Sýkora, asistent Martin Brož, vedoucí Jarda Nerad.

FC Bohemians: Smolík (45. Rain) - Moudrý, Petrovič, Sajfrt, Hudec - Strnad, Wala, Zeman, Wessnitzer - Laitl, Michálek.

Trenér Jaroslav Bareš, vedoucí Ivan Písařík.