Starší žáci A

Ml.žáci C - první body na velkém hřišti

Mladší žáci "C" sehráli první dva zápasy na velkém hřišti dokonce s bodovým úspěchem. Výsledky prvních dvou zápasů, odehraných na velkém hřišti mezi mladšími žáky, nás celkem příjemně překvapily. V prvním kole jsme prohráli na hřišti ABC Braník 6:1, ale ve druhém kole jsme doma oslavili první vítězství nad Slavojem Podolí 2:1 .......

S velkým očekáváním co předvedou naši kluci v prvním ostrém zápase a zároveň s velkým respektem k soupeři, jsme 7.září přijeli na hřiště ABC Braník. Vždyť tento soupeř nás v přípravě deklasoval 17:0.

Úkol proto byl jediný, pokusit se nedostat deset branek. A to kluci splnili nad očekávání. Dokonce jsme v 15 min vstřelili gól, který v té chvíli znamenal snížení na 1:2. Jenže pokud někdo doufal v obrat a případně i ve vyrovnání, byl po následných deseti odehraných minutách vrácen zpět do reality. Soupeř nám totiž do konce prvního poločasu vstřelil další dvě branky a ukázal kdo je pánem na hřišti. Mužstvo Braníku bylo lepší od prvních minut a vlastně až do konce utkání. Zakládalo pohledné kombinační akce a my jsme se hlavně bránili.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. hrálo se především na naší polovině a nakonec soupeř ještě dvakrát skóroval. Šanci si zahrát nakonec dostali i kluci z lavičky.

Gól: Tesař.

Nejlepší hráč: Červený

Druhý zápas jsme 13. září odehráli na domácím hřišti, s velkou podporou všech rodičů, kterým tímto děkujeme. Zavítal k nám soupeř z Podolí, a protože pro oba týmy to byl teprve druhý zápas na velkém hřišti, vypadala podle toho i hra. Obě mužstva často zbytečně ztrácela balón a nedokázala si přesněji nahrávat. Zápas byl proto vyrovnaný a otevřený od první do poslední minuty.

První branku jsme vstřelili my v 19 minutě. Tomášovi konečně se podařil náběh, kdy využil svou rychlost a brankáři nedal šanci. Radost byla obrovská, ale trvala jen 3 minuty. Ve 22 minutě naši stopeři udělali obrovskou hrubku, soupeř se dostal sám před našeho brankáře a vyrovnal. V dalších minutách byla hra rozházená a neuspořádaná u obou týmů. Poločas skončil 1:1.

Prvních pět minut druhého poločasu patřili mužstvu z Podolí, kdy nás zatlačil před vlastní šestnáctku a měl obrovskou snahu vstřelit druhý gól. Tento nápor však kluci ustáli a hru vyrovnali. Když běžela 36 minuta zápasu, uzamkli jsem soupeře před jeho šestnáctkou a po závaru před brankou se Michalovi podařilo dotlačit balón do branky - 2:1. V dalším průběhu utkání byla hra vyrovnaná a zápas otevřený. Ale žádnému týmu se už skórovat nepodařilo a my slavili první vítězství mezi mladšími žáky.

Góly: Kalus, Černý.

Nejlepší hráč: Kalus