Mladší přípravka B

Mini 10 A, 1. třída sk.A, 6. kolo: FC Háje - Tempo 1:4 (1:3)

Šesté pokračování podzimní části 1. třídy starších přípravek připravilo kruté vystřízlivění z euforie nad dosavadními úspěšnými výsledky. V přímém souboji o průběžné vedení v rozehrané soutěži jsme po fatálních chybách na domácím hřišti čtyřikrát inkasovali a propadli se tak v tabulce na 3. místo.

Za jediný zápas jsme inkasovali stejný počet gólů jako za pět zápasů předchozích, ještě více nás ale začíná děsit chabá produktivita týmu. Nelze přitom říci, že bychom si nedokázali vypracovat brankové příležitosti, vždyť například za stavu 1:2 ve 21. minutě dostal od Vaška Moravce na stříbrném podnose naservírovanou tutovku Tadeáš Madej, ale sám před brankářem hostí nedokázal zkrotit neposlušný míč a ke střele se vůbec nedostal. To byl jeden ze zlomových momentů utkání, ve kterém jsme byli svědky příliš mnoha chyb ze strany dosavadních opor. Už v 1. minutě Marek Binder ze své brány se zájmem pozoroval, co zajímavého že se to kolem našeho vápna děje. Zřejmě aby mu náhodou neunikla nějaká fotbalová akce hostů z Tempa, postavil se pro jistotu k jedné z tyčí jím střežené svatyně domácích, takže následnou střelu vyrážel akrobatickým zákrokem, byť jen velmi pozvolna mířila do středu brány. Dopravit odražený míč do sítě pak pro záložníka soupeře nebylo žádným složitým úkolem, zvláště když si před naší bránu naběhl od poloviny hřiště za blahosklonného nezájmu Vojty Podhorského. To však byl pouze začátek přehlídky fatálních chyb domácích. Už tři minuty poté po zbytečném faulu před vlastním vápnem následovala gólová střela z přímého kopu, kterou lze přitom jen stěží označit za nechytatelnou. Nesmyslná ztráta balónu při zbytečném kličce na naší polovině spojená s následným nedůrazem, resp. nepřesností obránců (Dan Hájek za ?asistence? Pavla Smoláka a Milana Worsche, minuta 23.) a ve druhém poločase opět zcela zbytečný faul Dana Hájka a v souboji následujícím po volném přímém kopu ve 48. minutě míč nekompromisně umístěný do vlastní sítě Matějem Grebeněm (jen on sám asi tuší, kam chtěl míč půl metru před brankovou čárou napálit) pak dílo zkázy završily.

Přitom jsme v žádném případě nebyli během utkání pod nějakým drtivým tlakem soupeře ? spíše naopak, průběh hry byl zcela vyrovnaný, stejně jako poměr držení míče. A zatímco tým ČAFC se v minulém kole prezentoval velice těsným, důrazným a nepříjemným bráněním, obrana Tempa takovou jistotou tentokrát neoplývala. Snižující gól Oldy Vlčka na 1:2 nás už v šesté minutě vrátil do hry o bodový zisk, bohužel nás vyjma úvodního zápasu s Krčí sužuje problém jménem žalostná koncovka. Za poslední dva zápasy jsme si do statistik (nepočítáme posily z řad hráčů o rok starších) připsali pouze jeden jediný bod do kanadského bodování. Ze čtrnácti vstřelených gólů za šest zápasů jich naši střelci vsítili v prvním kole přesnou polovinu, na dalších sedm gólů tedy potřebovali hrozivých deset poločasů a to je na boj o postup opravdu málo. Když se pak k pokračování střelecké mizérie připojila novinka v podobě hrubých chyb vedoucích ke čtyřem inkasovaným gólům, nezbývá než poblahopřát soupeři k zasloužené výhře. Ocenit za předvedený výkon a nasazení lze tentokrát zřejmě pouze Vaška Moravce. Pokud chceme nadále míchat postupovými kartami, nezbývá než vzkřísit střelbu ze střední vzdálenosti a důraz a agresivitu v koncovce, vyvarovat ze zbytečných chyb a bohužel nyní již také doufat v zakolísání našich sobotních přemožitelů.

Branky: 1? 0:1, 4? 0:2, 6? 1:2 Vlček (Hejný), 23? 1:3, 48? 1:4

Sestava: Binder - Hejný, Worsch, Smolák, Moravec, Hájek, Podhorský, Krtil, Madej, Grebeň (MŽP), Vlček (MŽP)