Mladší dorost - Přebor - 2. kolo: ČAFC Praha - FC Háje 3:4 (0:2)

Ve 2. kole jsme zajížděli na hřiště Čafky, která také úvodní zápas prohrála. Náš cíl však byl jasný - zvítězit.

Utkání ani nezačalo a už se vyskytly první komplikace. Na zápas nedorazil delegovaný rozhodčí, a tak rozhodčí musel vzejít z řad domácích. Nutno podotknout, že právě tato situace utkání velmi ovlivnila.

Do zápasu jsme vkročili aktivně a poprvé v mistrovském utkání nastoupil i Petr Němeček, posila z Bohemians 1905. Zatímco my jsme se snažili o kombinační hru, soupeř si s rozehrávkou a kombinací příliš hlavu nelámal a jeho snaha "odkopni co nejdál" mu poměrně vycházela.

Přesto se v první gólové šanci ocitl Martin Doksanský. Gólman vyrazil míč pouze před něj, avšak záložníkova střela postrádala přesnost. Gólu jsme se nedočkali ani po individuálním úniku Martina Šplíchala, který přihrával před prázdnou bránu, ale dobíhající obránce míč na poslední chvíli odkopl. Další šance na sebe ale nenechala dlouho čekat - Vláďa Solař si to po přihrávce za obranu mířil sám na brankáře, udělal mu kličku a - byl faulován. Po tomto zákroku měla následovat jasná červená karta, ale rozhodčí, jak sám řekl, u sebe karty neměl. Soupeř se ještě v dalším dějství prezentovat několika nevybíravými zákroky, které měly být oceněny minimálně žlutou kartou. Spravedlnost ale slepá nebyla, a tak z nařízeného přímého kopu uklidil míč do brány tvrdou střelou Michal Čermák. Do konce poločasu se nám povedlo skórovat ještě jednou. To když Martin Šplíchal obral o míč u čáry domácího obránce a následně necentroval přímo na Vláďu Solař, který pohotově uklidil do brány - 0:2.

Domácí si vytvořili šance až ke konci poločasu, ale naštěstí pro nás mířily nad. Do poločasu jsme si tak pohlídali dvoubrankový náskok.

Ve druhém poločase jsem i nadále měli územní převahu a předváděli i pěkné kombinace. Po dalším úniku byl Vláďa Solař faulován v pokutovém území, za což následoval pokutový kop. Ten spolehlivě proměnil Michal Čermák, který tak zvýšil na 0:3. O několik minut později se po našem zaváhání dostali domácí do jasné šance - a nemýlili se - 1:3.

Přesto jsme byli i nadále lepší. Naše útoky však často končily už před vápnem domácích. Zastavil nás vždy praporek domácího asistenta. Nutno říci, že přinejmenším polovina našich akcí byla zahrána v rámci pravidel. I tak se po centru ze strany dostal k zakončení Matouš Vacík a zvýšil na pohodlných 1:4. Do konce utkání jsme ještě zahrozili tyčkou střelce čtvrté branky a volejem, který skončil těsně nad brankou, v podání Josefa Šplíchala.

Byli to tak domácí, kterým se ještě podařilo utkání zdramatizovat. Nejprve snížili ze strany na rozdíl dvou branek a o několik minut později snížili dokonce na 3:4. Jejich poslednímu gólu však předcházel jasný faul na našeho brankáře.

Do konce utkání jsme už naštěstí Čafku do vážnější šance nepustili...

První tři body si do tabulky připisujeme naprosto právem. Byli jsme lepším týmem, ale stále se ještě potýkáme s problémy, jako jsou výšková a silová převaha soupeře.

Závěrem bych ještě chtěl poděkovat všem našim hráčům, protože dnes jsme podali opravdu dobrý výkon. V příštím kole doma hostíme PSK Union, a tak věříme, že budeme znovu bodovat.

Sestava: Lačík - Lojda, Klasna, Krauz, Vacík - Němeček (55. Vojtěch), J. Šplíchal, M. Šplíchal, Doksanský (50. Novák) - Solař (61. Hančl), Čermák (61. Busch)

Góly: 0:1 - Čermák; 0:2 - Solař; 0:3 - Čermák; 1:3; 1:4 - Vacík; 2:4; 3:4