Starší dorost - Přebor - 6. kolo:FC Háje - SK Aritma 4:1 (2:0)

Po dvouzápasovém bodovém půstu jsme se mohli konečně naplno radovat a o to více, že jsem vyhráli před domácím publikem.

V prvních minutách se hrál poměrně opatrný fotbal. Žádný ze soupeřů nechtěl očividně chybovat a tak se bojovalo především o střed hřiště. Mírně navrch jsme měli přeci jenom my, ale nebezpeční jsme byli prozatím jen při volných kopech. Hosté se snažili rychlým přechodem přes střed hřiště o protiútoky, ale většinu dlouhých míčů si s přehledem ohlídal Reichmann. Ve 24. minutě se po pravé straně probíjel Stříbný, byl faulován a takřka od rohového praporku zahrával přímý kop Sýkora. Svůj centr posadil přesně na hlavu Dvořáka, který poprvé prostřelil brankáře Aritmy - 1:0. Do střelecké listiny se potom mohli zapsat Šůs a hned po něm Stříbný, ale oba dva brankář Aritmy vychytal. O druhý náš dnešní gól se zasloužil těsně před přestávkou opět Dvořák. Nejprve pronikl po pravé straně až k hranici vápna a tvrdou střelou vystrašil hostujícího brankáře, který zázračně jeho pokus vytěsnil na roh. Z Šůsova rohu, už se však Dvořák nemýlil a ač na dvakrát přesto gólmana hostí překonal. Na přestávku jsme tak šli za vcelku příjemného skóre 2:0.

I když jsme si v šatně říkali, že se musíme vyvarovat především vlastních chyb a nedat tím soupeři příležitost ke snížení, nabídli jsme hostům v úvodu druhého poločasu tutovku. V 51. minutě jsme soupeři dovolili snížit na 2:1. Událo se tak po srážce Reichmanna s Neradem, kterého do našeho brankáře postrčil hostující hráč. Reichmannovi míč vypadl z rukou a útočník Aritmy měl už snadnou práci. V 55. minutě se nám podařilo zápas zlomit na naší stranu definitivně. Pronikajícího Stříbného zastavili hosté jen za cenu faulu. Po sehraném přímáku se o gólový zápis snažil hlavou Dorazil, jeho pokus brankář vystihl, ale na tvrdou dorážku Míčka, který se do malého vápna přihnal jako utržený vagón, už nestačil reagovat - 3:1. V 67. minutě jsme soupeři sami nabídli ještě jednu možnost ke skórování. Při naší rozehrávce volil nešťastně malou domů Dorazil a náš brankář nasměroval svůj odkop přímo k soupeři. Naštěstí nás tentokrát od pohromy zachránila tyč. Konečnou gólovou tečku jsme udělali v 71. minutě. Na polovině vybojoval míč Krajčovič, zatáhl ho po pravé straně a perfektní přihrávkou našel zcela volného Jiskru. Ten uklidil míč už počtvrté za záda brankáře Aritmy. Ještě jednou vybídl Krajčovič naše
útočníky ke skórování a to v 83. minutě Brejchu. Jeho pokus o přelobování, však hostující brankář vykryl. Poslední slovo v zápase měli rukavice Reichmanna, který již v 90. minutě musel zasahovat při nebezpečné střele hostů.

Vysoké a nutno dodat, že zasloužené vítězství. Konečně zahráli výborně i hráči, od kterých se to očekává.

FC Háje Jižní Město - SK Aritma Praha 4:1 (2:0)

Branky: 24. a 44. Dvořák, 55. Míček, 71. Jiskra - 52. Havel

Rozhodčí: Boček - Nykl, Šároka. Diváků: 35

FC Háje: Reichmann - Míček, Nerad, Štípek, Hanzlík - Sýkora (76. Hovorka), Dorazil, Musil, Šůs (65. Krajčovič) - Stříbný (70. Brejcha), Dvořák (60. Jiskra).

Trenér Petr Sýkora, asistent Martin Brož, vedoucí Jarda Nerad.

SK Aritma: Mareš, Michálek, Sýkora, Poláček, Kotlář, Dušek, Les, Radoš, Šneberk, Havel, Kovařík.

Trenér Petr Sýkora, vedoucí Martin Dušek.