Mladší dorost - Přebor - 5. kolo: FC Háje vs. FK Dukla 1:0 (0:0)

V 5. kole jsme na domácím pažitu hostili soupeře z Julisky, a totiž FK Duklu, čili soupeře stejně starého. A to, co se nám povedlo, nelze nazvat jinak než výsledkovou senzací!

Soupeř, který se v minulé sezóně umístil v divizi na 3. místě, k nám přijel a nejspíš si myslel, že otázka je jen ve výši skóre. Opak byl ale pravdou.

V prvním poločase jsme sice byli mírně pod tlakem, ale naše obrana pracovala dnes spolehlivě a největší šance jsme dobře zneškodňovali. Největší šancí tak byla záložníkova střela těsně vedle pravé tyče.
My jsme do zakončení také dostávali sporadicky, a tak rána z trestného kopu v podání Martina Šplíchala a únik Petra Senety byly spíše ojedinělým úkazem. Celý první poločas se však hrál ve vysokém tempu a maximálním nasazení, leč nutno podotknout, že hráči Dukly si často pomáhali zákroky mimo rámec pravidel (lokty, šlapáky atp.). Do konce poločasu tedy žádná branka nepadla.

Ve druhém poločase jsme převzali iniciativu a byli lepším týmem. Oproti prvnímu poločasu jsme lépe kombinovali a i díky faktu, že jsme hráli po větru jsme soupeře do větších příležitostí nepouštěli.

Postupně se do dobrých šancí dostal Martin Šplíchal, jemuž míč ze strany naservíroval Vláďa Solař, ten však trefil pouze obránce Dukly; Petr Seneta hlavou po trestném kopu nemířil přesně a ani po dalším úniku nezamířil přesně. Po pěkné kličky zkoušel střelecké štěstí i Matouš Vacík, bohužel však i on mířil vedle.

V době, kdy už to vypadalo na bezbrankovou remízu, přišel nejdůležitější okamžik. David Klasna poslal dlouhý míč za obranu, ten stačil přizvednout Vláďa Solař Martinu Šplíchalovi, kterého zezadu stáhnul hostující zadák. Následovala tak oprávněná penalta, které se zhostil náš penaltový guru Tadeáš Helešic. Míč uklidil k levé tyči a následoval výbuch radosti - 1:0!

V samém závěru se ještě Dukla snažila utkání zvrátit, když spoléhala především na dlouhé nákopy a standartní situace. V jednom případě dokonce musel David Klasna vykopávat míč z brankové čáry. Na druhé straně mohl náš náskok zvýšit Martin Šplíchal, který, leč gólmana přehodil, branku netrefil.
I tak jsme mohli po závěrečném hvizdu slavit.

Za dnešní výkon zaslouží všichni hráči velkou pochvalu. Je vidět, že si předchozí chyby vzali k srdci a dokázali se z nich poučit. Dále mě těší, že jsme neinkasovali, neboť obranná fáze nám šlapala opravdu výborně. Čili jen tak dál...

Na kontě máme v tuto chvíli 9 bodů, čímž jsme si vypracovali solidní výchozí pozici k záchraně přeboru. V dalším kole nás čeká další důležité utkání, když zajíždíme do Stodůlek.

Sestava: Helešic - Novák, Klasna, Krauz, Vacík - Němeček, J. Šplíchal, Seneta (77. Busch), Vojtěch - M. Šplíchal, Solař (79. Hančl)

Góly: 1:0 - Helešic