Mladší dorost - Přebor - 6. kolo: Sokol Stodůlky vs. FC Háje 1:1 (0:1)

V 6. kole jsme zajížděli na hřiště Stodůlek. Čekal nás soupeř ze spodního patra tabulky, který však neměl špatné výsledky.

Na hřišti menších rozměrů a nepříliš kvalitním terénu to v prvním poločase nebyl na hru obou týmů pěkný pohled. My jsme nebyli schopní dvakrát za sebou si přihrát a o soupeři se dá říci to samé.
Hrálo se tak převážně mezi oběma vápny a jedinou šancí, jak skórovat, byly standardní situace. Ty jsme však jak my, tak i soupeř vcelku lehce odvraceli. Když už to vypadalo, že do šaten se půjde za nerozhodného stavu, zatáhl Vláďa Solař míč po lajně, odcentroval na Martina Šplíchala, kterému střelu domácí brankář ještě stačil vyrazit k Michalu Čermákovi, jež se však nemýlil, 0:1.

Ve druhém poločase však byla hra obou týmů úplně o něčem jiném. Stodůlky sice častěji držely míč, ale brankových příležitostí jsme si my vytvořili více. Postupně si na výborném gólmanovi domácích vylámal zuby Michal Čermák, který mířil hlavou pod břevno, brankář mu však míč vyrazil; pak ještě Michal mířil levačkou těsně vedle tyče. Další šance zahodil Martin Šplíchal, který se už viděl, jak, po kličce brankáři, uklízí míč do prázdné brány, gólman však skokem tomuto pokusu zabránil. A podruhé tentýž hráč mířil vedle levé tyče. Pokusy z větší vzdálenosti se pokoušel překvapit gólmana i Vít Vojtěch, leč bez efektu.

Stodůlky na druhé straně měly také několik nebezpečných akcí a závarů, a právě po jednom z nich jsme inkasovali. Po dlouhém míči jsme nedokázali odehrát míč do bezpečí a domácí záložník prostřelil houštinu všech hráčů, čím vyrovnal na konečných 1:1.

Dnešní remíza je přece jenom menším zklamáním. Leč byl soupeř kvalitní, vytvořili jsme si více šancí, které jsme ale neproměnili. V závěru jsme však byli rádi, že jsme už neinkasovali, a tak dá říci, že remízu bereme.

Sestava: Helešic - Lojda, Novák, Krauz, Klasna - Němeček, J. Šplíchal, M. Šplíchal, Vojtěch (74. Busch) - Solař, Čermák

Góly: 0:1 - Čermák, 1:1