Starší dorost - Přebor - 7. kolo:Slovan Bohnice - FC Háje 0:3 (0:1)

Jednoznačné vítězství pro naše barvy jsme si tentokrát přivezli až druhého konce Prahy, z Bohnic.

Prakticky od úvodních minut jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a už v 9. minutě se nám podařilo poprvé skórovat. Míček zatáhl loptu po levé straně až k lajně a podařilo se mu odcentrovat do vápna, domácí ještě stačili odvrátit, ale na vrácený míč si chytře počkal Šůs a z dobrých dvaceti metrů v klidu zakončil do šibenice domácí branky - 0:1. O dalších pět minut mohlo být rozhodnuto. Odražený míč z našeho rohu si našel Dorazil a dělovkou z první překonal všechny mimo bohnického brankáře, který zázračně míč vyrazil. V této fázi hry se naše útoky na domácí jen valily a důkazem toho je další tutovka, tentokrát z 23. minuty. Po naší kombinaci na středu pole se k míči dostal Musil. Prošel až do vápna a po kličce brankáři mířil těsně nad branku domácích. Teprve ve 26. minutě se osmělili i domácí a vyslali na Reichmanna první střelu. Byla to předzvěst naší slabší chvilky, protože hned v zápětí jsme domácím několikrát naservírovali příležitost ke srovnání, ale z jejich snahy padlo jen břevno naší
branky. V samotném závěru první půle měl na kopačce zvýšení Sýkora, ale sám před brankářem se stejně jako jeho předchůdci neprosadil.

O přestávce došlo v kabině k rázné domluvě směrem k naší předvedené hře, které především ke konci prvního poločasu chyběla větší koncentrace a nasazení. Domluva nejspíš zabrala, protože hned v 50. minutě jsme dnešní druhou brankou zvýšili. Po pravé straně se uvolnil Dvořák a přesným pasem do vápna domácích našel Sýkoru, který se prosadil svojí levačkou - 0:2. O pár minut později měl dobrou příležitost opět Šůs, ale jeho dobře mířený trestňák domácí brankář vykryl. Po sérii dalších našich šancí, které volaly po gólu jsme udělali konečnou výsledkovou tečku v 70. minutě. Na ukázkově rozehraný přímák z levé strany, který zahrával Krajčovič, si naskočil Stříbný a rozvlnil domácí síť potřetí. Celý druhý poločas jsme Bohnicím skoro nic nedovolili a
poslední čtvrthodinku si museli domácí připadat, jak na turnaji v bagu, protože se snad ani nedotkli míče.

Ač se zdálo, že výhra byla snadná, přesto jsme se sami nevyvarovali některých chyb, především v první půli. Domácí je však nedokázali zužitkovat a tak jsme celkem zaslouženě dokráčeli až ke třem bodům.

Slovan Bohnice - FC Háje Jižní Město 0:3 (0:1)

Branky: 9. Šůs, 50. Sýkora, 70. Stříbný.

Rozhodčí: Suchý - Pet, Havlín. Diváků: 40.

FC Háje: Reichmann - Míček, Pánek, Štípek, Hanzlík (75. Boháč) - Sýkora (65. Pravenec), Musil, Dorazil, Šůs (65. Krajčovič) - Stříbný (70. Brejcha), Dvořák.

Trenér Petr Sýkora, asistent Martin Brož, vedoucí Jarda Nerad.

Slovan Bohnice: Bednář, Juránek, Brom, Šlapák, Pechar, Klíma, Batrna, Hakl, Wagner, Balej, Brožek.