Starší dorost - Přebor - 8. kolo:FC Háje - SK Střešovice 1911 2:2 (2:2)

I ve třetím zápase za sebou se nám podařilo bodovat. Po asi naší nejlepší podzimní pětačtyřicetiminutovce ve druhé půli, jsme přesto na vítězství nedosáhli a rozdělili se o body se soupeřem ze Střešovic.

Úvodní desetiminutovka byla z obou stran velmi opatrná. Ani jednomu ze soupeřů se nedařilo zkrotit míč na zem a tak se chvílemi hrála spíše překopávaná. Naštěstí jsme se sami brzy srovnali a po několika slibných kombinacích jsme udeřili naplno. Ve 14. minutě, po naší autové rozehrávce na půli Střešovic, se míč dostal až do jejich vápna. Po závaru a našich snahách o zakončení se odražený míč dostal k Sýkorovi, který pohotovou přízemní střelou překvapil gólmana hostí - 1:0. Chvíli na to se málem prosadil Musil, který však bohužel pálil těsně vedle. I když nic nenasvědčovalo případnému
zvratu v utkání, opak byl pravdou. V 21. jsme prakticky hostům darovali vyrovnání. Chyba a nedůslednost v obranné činnosti nás stála vedení. I když se Tureček snažil jak mohl a první pokus uniknuvšího soupeřova útočníka bravurně
vyrazil, na dorážku už nestačil, stejně jako naše zkoprnělá obrana. O devět minut později, v 30 minutě, jsme soupeře podcenili podruhé. Trestuhodné nepokrytí hráčů při rohovém kopu a bylo to rázem 1:2.
Z naší snahy o vyrovnání se toho mnoho nezrodilo. Snad jen hlavičková tutovka Jiskry volala po gólu. Přesto jsme se ještě do přestávky dočkali. Už v 45. minutě zahrával zprava přímý kop Boháč. Jeho dlouhý centr našel Sýkoru, který míč vrátil do vápna. Na ten si naskočil Jiskra a nyní se už nemýlil - 2:2.

Do druhé půle jsme vlítli jaksepatří nažhavení a s odhodláním vyhrát. Hosté se naproti tomu zcela zatáhli a veškeré síly vrhli do obrany. Naše kombinace a rychlé přechody mezi levou a pravou stranou mnohdy odsuzovala hráče soupeře do rolí statistů. Jenže i sebelepší výkon ke gólu nevedl. V jediném, v čem jsme tak propadli, bylo přesné zakončení. Několikrát nás těsně před cílem zastavil ofsajd a ani hromadné střídání nevedlo k ke kýženému gólovému efektu. V posledních minutách jsme měli i slibné šance z rohu a přímých kopů, ale ani z nich se nic neujalo. Po konečném hvizdu rozhodčího, tak utkání
skončilo remízou 2:2.

Spokojenost s předvedenou hrou, především ve druhé půli. Ne už s konečným výsledkem, z kterého měl asi větší radost náš dnešní soupeř, jehož "přešovský beton" (rozestavení 9-1) slavil nečekaný úspěch.

FC Háje Jižní Město - SK Střešovice 1911 2:2 (2:2)

Branky Háje: 14. Sýkora, 45. Jiskra

Rozhodčí: Boček - Vlček, Havel. Diváků: 60+1exot

FC Háje: Tureček - Pravenec (70. Míček), Pánek, Štípek, Boháč (75. Hanzlík) - Sýkora, Dorazil, Musil, Šůs - Jiskra, Dvořák (65. Krajčovič).

Trenér Petr Sýkora, asistent Martin Brož, vedoucí Jarda Nerad.

SK Střešovice: Holan, Charvát, Dulava, Smejtek, Jirásek, Semrád, Vrba, Matuška, Hubínek, Ander, Pavlíček.

Trenér Martin Zendulka, vedoucí Roman Smejtek.