Muži A přebor 9. kolo - Aritma - FC Háje JM 2:3 (1:1)

Muži A  přebor 9. kolo -  Aritma  -  FC Háje JM 2:3 (1:1)
Kolaps Aritmy přišel v nastavení V zajímavém utkání dvou týmů z konce tabulky Aritma dvakrát vedla, ale tři body si nakonec odvážejí šťastnější Háje, díky vítězné trefě Souchy v první minutě nastaveného času. Přitom lepší úvod si snad ani domácí nemohli přát.

Už ve 4.minutě vysunul Jindrák přesným pasem na pravé straně D. Pavelku, ten se dostal až do vápna a přízemní střelou podél vybíhajícího gólmana otevřel skóre. Stejný hráč pak o minutu později mohl přidat druhý gól, jenže mířil těsně vedle. V 9.minutě se poprvé osmělili i hosté a Sedláček dobře umístěnou Fedičovu střelu jen s námahou vytěsnil na roh. Další střelecké pokusy Pospíšila a znova Fediče se mezi tyče nevešly. Naopak ve 21.minutě po přímém kopu Kratochvíla se dostal k odraženému míči Lukeš a jeho dělovku z pod břevna Tlustý jen reflexivně vyrážel. Z následného protiútoku vybíhající Sedláček na přetažený centr Neumanna nedosáhl a Fedič, na štěstí pro domácí, dorážel hlavou míč vedle prázdné brány. Ve 30.minutě už byla aktivní hra hostí korunována vyrovnávací brankou. Po rozehraném rohu přenesl Janoušek míč dlouhým centrem na Fediče, který z ostrého úhlu vypálil a nabíhající Pospíšil pohotově dorážel. V závěru poločasu se po centru Lukeše objevil v šanci domácí Kratochvíl, ale hlavou mířil vedle.
Střeleckou smůlu si Kratochvíl přinesl i do druhé půle, když ve 47.minutě po úniku a centru Laciny dorážel v čisté ložence těsně vedle levé tyče. Tři minuty na to se pak na druhé straně Soucha v souboji s Lacinou zmocnil míče, poslal přesný oblouček do vápna a tam nabíhající Fedič ve skluzu prodloužil míč jen do náruče gólmana. V 55.minutě musel s vážným poraněním nohy odstoupit hostující Krejčí, který byl na trávníku jen úvodních deset minut druhého poločasu. V 66.minutě měli domácí výhodu rohového kopu a využili ji znamenitě. Na prudký centr Kratochvíla si naběhl Chovanec a hlavou poslal míč nezadržitelně do sítě. Už po dvou minutách měl vyrovnání na kopačce Fedič, ale z metru dorážel centr Slabého těsně vedle levé tyče. V 75. minutě zůstal po nezaviněné srážce s Fedičem ležet před vápnem domácích hrající trenér Kubr, hra přitom přerušena nebyla a Janoušek vydařenou střelou zajistil vyrovnání. Tento stav by byl možná spravedlivý i po závěrečném hvizdu. Jenže v první minutě nastavení doletěla hlavička Ostrihoně po výkopu domácího gólmana k nabíhajícímu Souchovi a ten plichtu odmítl. Ne v hodině dvanácté, ale už minutu po, si tak Háje odvezly už desátý bod ze hřiště soupeře.

Zdeněk Slabý (FC Háje): Začátek jsme nezvládli, prohrávali jsme 1:0. Myslím si, že kdybychom v 10.minutě prohrávali 3:0, tak bychom se tomu ani my nemohli divit. Když hodnotím celý zápas, tak vítězství je pro nás hodně šťastný. Asi by zápasu víc slušela remíza.

Tomáš Kubr (SK Aritma): Dvakrát vedeme, máme šance. Místo toho, abychom v půli vedli 3:0 tak hrajeme 1:1. Druhou půli jsme zase měli dvě šance, které neproměníme. Pak dostaneme gól, který jsem ani neviděl, protože do mě soupeř vrazil. Hráli dál ani nezakopli balón. Třetí gól, to už se k soupeři přiklonilo štěstí. Důležité je ale to, že v mužstvu je drtivá většina hráčů, kteří na tuto soutěž nestačí a pak to tak vypadá.

SK Aritma - FC Háje 2:3 (1:1)

Branky: 4. D.Pavelka, 66. Chovanec - 30. Pospíšil, 75. Janoušek, 90.+1. Soucha
ŽK: Adamec - Soucha, Ostrihoň
Rozhodčí: Váňa - Váša, Kubíček
Diváků: 30

SK Aritma: Sedláček - Beran, Jindrák, Kubr, Chovanec (75. Brabec) - Lacina, Adamec (85. Maxa), Kaiseršot, Lukeš (75. Brabec) - Kratochvíl, D. Pavelka. Trenér Tomáš Kubr.

FC Háje: Tlustý - Neumann (46. Krejčí, 55. Kasal), Dub, Hrůza, J. Slabý - Pospíšil, M. Pavelka, Janoušek, Ostrihoň - Soucha, Fedič. Trenér Zdeněk Slabý

18.10.2008 - Václav Kozel (foto: Pavel Slavíček)