Mladší dorost - Přebor - 7. kolo: FC Háje vs. FK Viktoria Žižkov 2:3 (0:2)

V 7. kole jsme na domácím hřišti přivítali celek FK Viktoria Žižkov, který se držel na 3. místě tabulky. Do utkání jsme vstoupili, vzhledem k absencím v kádru, se třemi posilami ze staršího dorostu.

První poločas se nám však hrubě nevyvedl. Hráli jsme bez nasazení, bojácně a ustrašeně. Žižkovu tak stačily dvě přímé střely na branku, aby se dostal do dvoubrankového vedení. Obě dvě padly po našich hrubkách v obraně. První po zaváhání obrany a následném "polovlastním" gólu, když náš gólman napálil míč do hostujícího útočníka, od kterého se míč odrazil do brány, na druhý gól jsme Žižkovu opět namazali po nedůrazném odkopu.

Nebylo tak divu, že po prvním poločase, kdy jsme pořádně ani neohrozili soupeřovu bránu, jsme prohrávali 0:2.

V poločase druhém se naše hra přece jenom o něco zvedla. Začali jsme více běhat a nutit soupeře k chybám. Vláďa Solař zatáhl míč po levé straně a odcentroval na Víta Vojtěcha, jenž přesnou střelou levačkou snížil na 1:2.

Hosté bohužel brzy kontrovali ranou z dobrých 30 metrů, která k překvapení všech doskákala do naší sítě, 1:3.
Opět jsme tedy prohrávali o dva góly, ale ještě jsme se nevzdávali. David Klasna se po vysunutí do útoku řítil sám na bránu, avšak míč si předkopnul pouze do vybíhajícího gólmana. Snížení však přišlo záhy, když Matouš Vacík prostčil Michalu Čermákovi míč mezi obránce a Michal prostřelil brankáře levačkou mezi nohy, 2:3.

V závěru jsme nedokázali dotáhnout útočné záměry do konce, a tak jsme prohráli o gól - 2:3.

Hodnocení: S dnešním výkonem jsem byl spokojen až po změně stran. Kdybychom hráli v prvním poločase tak, jak jsme hráli ve druhém dějství, mohli jsme pomýšlet na body. Snad se pro příště poučíme, třeba hned v příštím kole, kdy zajíždíme na hřiště Bohemians Praha.

Sestava: Helešic - Klasna, Novák, Krauz, Skokan "92" (74. Busch) - Vojtěch (55. Seneta), Dorazil "92", Krajčovič "92", Němeček (65. Vacík) - Čermák, Solař (65. Lojda)

Góly: 0:1, 0:2, 1:2 - Vojtěch, 1:3, 2:3 - Čermák