Starší přípravka B

Ročník 2011: Práce během nevšedních dnů

Ročník 2011: Práce během nevšedních dnů
Ve čtvrtek 22. 10. jsme byli nuceni přerušit naší fotbalovou činnost ve sportovních areálech. V prvním týdnu dostali rodiče různé materiály, co můžou s našimi svěřenci během volných chvil dělat. A to jak venku, tak i doma.

Když bylo jasné, že se v brzké době na hřiště nevrátíme, začali jsme s trenéry přemýšlet, jak navázat co nejbližší komunikaci přímo s dětmi. Rozhodli jsme se pro založení skupiny na whatsappu přímo s dětmi. Tímto nám vznikla přímá komunikace a nemuseli jsme jako prostředníky zatěžovat rodiče. Do chatu jsme dětem dávali různé výzvy, soutěže, návrhy, co trénovat. Děti následně posílaly videa a inspirovaly se navzájem. Druhým krokem byly online meetingy, tímto jsme se mohli všichni zase po nějaké době vidět a společně si popovídat. Při druhém online meetingu jsme s dětmi vyzkoušeli "rozbor utkání" vybraného zápasu. Moc nás potěšilo, jak se všechny zapojovaly a jak už velmi dobré vnímají, co vše se na hřišti děje. Je velice pravděpodobné, že tyto rozbory zkusíme dělat i během klasické sezóny, kdy si natočíme vlastní utkání a pak se na některé pasáže společně podíváme.

V plánu jsme měli také "online zápas", kdy se dvě mužstva poměřují v 6 disciplínách a za každou vyhranou vstřelí virtuální branku. Ovšem od pondělí opět trénujeme, tak si toto necháme v záloze.


středa 25.11.2020 | Jan Špinka | Přečteno: 284

Další články