Starší přípravka A

Ročník 2010: Práce během nevšedních dnů

Ročník 2010: Práce během nevšedních dnů
Během uplynulých nevšedních dnů jsme zvolili v rámci motivace hráčů experiment v podobě "online utkání" proti soupeři z Bohnic a "online tréninku". Níže pár komentářů.

Online utkání:
On-line fotbal FC Háje (U11) - SK Ďáblice (U11)
Po vzoru žákovské akademie FC Slovan Liberec jsme uspořádali on-line fotbal proti týmu SK Ďáblice. Zápas se v době nouzového stavu nekonal standardně na travnaté ploše, ale v obyváku či zahradě každého hráče spadajícího do kategorie U11.

Pravidla hry:
Hráči měli v průběhu celého týdne získávat důležité body pro svůj tým. Bodovalo se v několika disciplínách (nožičky, osmička s míčem, švihadlo, sedy-lehy, kliky a nášlapy). V průběhu týdne si hráči zaznamenávali posílali svým trenérům nejlepší výkony z daných disciplín. Po týdenním utkání přišlo na řadu konečné skóre jednotlivých týmů. Tým, který vyhrál danou disciplínu = vstřelil branku.
V neděli jsme s hráči uspořádali společnou videokonferenci, kde jsme utkání i jednotlivé disciplíny rozebrali. Náš tým vstřelil branku u disciplín: nožičky, sedy-lehy a nášlapy. U zbylých byli lepší hráči z Ďáblic. Takže konečný stav prvního on-line fotbalu skončil 3:3.
U této akce se nám hlavně líbilo, že se hráči neporovnávali mezi sebou, ale snažili si vylepšit vlastní výkony. Důležitý byl každý výkon od každého hráče. Tím pomáhali celému týmu.

Online trénink:
Ve čtvrtek, 19.listopadu 2020, jsme uspořádali on-line trénink pro hráče 2010 a 2010+. Byl to náš první on-line trénink a zároveň trochu netradiční tím, že trénink nevedli trenéři fotbalu, ale trenérka gymnastiky Sokolu Vinohrady. Trénink trval přibližně 35 minut a byl rozdělen do čtyř základních částí: zahřátí organismu, protahování, posilování a závěrečný strečink. Trénink byl „suprovej“, protože cvičili všichni hráči i trenéři. Po tréninku jsme byli zdravě unavení a domluvili se, že příští týden on-line trénink do našeho tréninkového plánu opět zařadíme. Moc děkujeme trenérce Zuzaně Míkové, která si udělala čas a trénink pro nás připravila a odcvičila.


středa 25.11.2020 | Lukáš Valenta | Přečteno: 250

Další články