Starší žáci C

Ročník 2006+2007: Práce během nevšedních dnů

Ročník 2006+2007: Práce během nevšedních dnů
Během covidové pauzy jsme bohužel jako většina týmů museli řešit udržování kondice individuálně a to většinou přes WhatsAppovou skupinu.

Kluci od nás dostali individuální plán, který byl zaměřen hlavně na udržení kondice. Podstatným dílem bylo běhání s postupným zvyšováním zátěže, naběhanými kilometry včetně určeného tempa. Mimo běhy jsme do programu zařadili posilování a protažení. Prostě klasiku, jako bychom byli společně na hřišti.

Bohužel ne všichni naši hráči se zapojili a jsou i tací, kteří neodpověděli ani jednou, někteří odpověděli na přímý dotaz a část kluků mne pravidelně informovala a posílali i GPS záznamy.

Co nás jako trenéry určitě potěšilo je, že někteří z kluků chodili společně ven si kopnout fotbálek v menších skupinkách. K nim se předali i naši bývalí spoluhráči, kteří od září působí v Újezdě.

V tomto týdnu jsme již konečně absolvovali první trénink. Jelikož nám bylo jasné, že ne všichni se udržovali v kondici, tak jsme ho pojmuli v lehčí formě. Na konci jsme je nechali proběhnout na trochu delší vzdálenost s částečným sprintem a zde se ukázalo, kdo si jak plnil povinnosti během covidové pauzy.

Abychom kluky nehltili jenom běháním a posilováním, začali jsme již před pauzou rozesílat vytvořené manuály. Od září jsme přešli na nový herní systém, který je zaměřený na větší fyzickou zátěž a je nutné, aby každý na hřišti znal svou pozici a zmateně neběhal jinde než má. Náš manuál se skládá asi z 20 listů a každý si v něm najde to co pro sebe potřebuje. Naštěstí jsme ho částečně probírali ještě před pauzou. Od popisu samotné pozice, které mají kluci jasně dané, přes popis těžiště hry, základní rozestavení, chování při útoku po lajně, nebo středem, pozice při rozích atd.

Až do kluků dostaneme trošku více kondice, tak bude v tréninku i více místa na taktiku a techniku.

Zatím ale budeme dohánět nabraná kila a odbourávat napečené sladkosti.


pátek 27.11.2020 | Karel Moravec | Přečteno: 317

Další články