Muži A přebor 26. kolo Kralovice - FC Háje JM 7:1 (1:1)

Muži A  přebor 26. kolo Kralovice - FC Háje JM  7:1 (1:1)
Áčko propadlo v Kralovicích ......

Aneb kanonáda jakou místní už dlouho nepamatují. Plných deset kol čekali domácí na svoji první podzimní výhru. Dočkali se jí až teď v kole jedenáctém a stálo to opravdu za to. Po vyrovnané první půli vyprovodili jedenácté Háje se sedmibrankovým přídělem a to ještě několik vyložených šancí doslova zazdili.
Přitom první poločas vůbec nenaznačoval, že k tak jednostranné přestřelce může dojít. Domácí začali s velkou chutí, ale koncovka jako vždy vázla. Přímý kop Randy snad ze třiceti metrů Tlustý kryl, rohový kop stejného hráče skončil v boční síti a pohotová střela T. Michala po bleskové akci P. Veselého se mezi tyče nevešla. Když pak ani Krejča ve 34.minutě neproměnil svou první velkou šanci, přišla z ničehož nic odplata na straně druhé. Po dalších pěti minutách rozehrál Slabý z levé strany přímý kop před branku a tam Fedič za pomocí teče jednoho z domácích obránců poslal hosty do vedení. Dlouho se z něj ale neradovali. O dvě minuty později Švarc šikovně uvolnil už ve vápně T.Michala a z jeho centru nabíhající Randa v pádu protlačil míč do sítě.

Druhou půli začali domácí ve velkém stylu, jakoby byli pokropeni živou vodou. V 53.minutě unikající Krejča svou gólovou šanci ještě nezakončil, ale za další dvě minuty už nezaváhal a napotřetí Tlustého z několika kroků prostřelil. Tím odstartoval smršť, která se pak nad polovinou hostujícího týmu přehnala. V 58.minutě zachytil Krejča chybnou rozehrávku hostující obrany, zatáhl míč po levé straně, odcentroval a nabíhající Velčovský pohodlně dorážel na 3:1. Za dalších pět minut stejný hráč už směroval pomalý míč do opuštěné brány, jenže takřka z čáry ho uklidil obránce Neumann. V 69.minutě se Velčovský protáhl po právě straně až do vápna, přesně odcentroval a číhající Švarc přidal čtvrtý gól. Značně dezorientovaná obrana hostů kupila jednu chybu za druhou a rozjetá mašinérie domácích toho dokonale využila. V 72.minutě se po hezkém průniku objevil ve vápně hostů T. Michal, jenže z deseti metrů bránu prudce přestřelil. O minutu později vybojoval na půlce zdánlivě ztracený míč Randa, postupoval spolu s Krejčou k bráně hostů a druhý jmenovaný pak z hranice šestnáctky prostřelil Tlustého popáté. Další brejk Krejči pak končil střelou těsně vedle. Dvě minuty před koncem se po hezké akci střídajícího Bobka podruhé zapsal mezi střelce Randa. V nastaveném čase pak Randa vysunul na pravé straně Krejču a z jeho centru pečetil Velčovský na konečných 7:1 pro domácí. V předešlých deseti utkáních se Královice pouze pětkrát trefily do černého, nyní v jediném zápase hned sedmkrát. Pro hosty je porážka krutá, ale svým výkonem a předvedenou hrou po změně stran si o výprask doslova řekli.

Zdeněk Slabý (FC Háje): Po vyrovnaném poločase 1:1, přišlo na 2:1 a pak na 3:1, to nebudu hodnotit jak to padlo, pak se ale kluci položili a přestali hrát. Soupeř do toho šel s nadšením, odhodláním se vším a oni se na to vykašlali a odchodili to. Takže kdyby to bylo 15, tak by to mohlo být klidně 15.

Tomáš Michal (Královice): Nastoupili jsme s odhodláním vyhrát a konečně se to povedlo. Prohrávali jsme a naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat. Do druhé půle jsme ještě chtěli přitvrdit do útoku a povedlo se nám to. Donutili jsme soupeře k chybám, ty jsme pak dokázali využít. Nejdůležitější byly první tři góly a šli jsme si cíleně pro ně.

Královice - FC Háje 7:1 (1:1)

Branky: 41. a 88. Randa, 55. a 73. Krejča, 58. a 90.+1. Velčovský, 69. Švarc - 39. vlastní
ŽK: P. Veselý, Šimáček, Randa, Hrazdíra - Soucha, Pospíšil, Fedič, Dub
Rozhodčí: Zelený - Michálek, Havel
Diváků: 60

Královice: P. Michal - Pozník, Šimáček, Hrazdíra (80. M. Veselý), P. Veselý ( 77. Bobek) - Štuller, Randa, T. Michal, Švarc - Krejča, Velčovský. Trenér Tomáš Michal.

FC Háje: Tlustý - Neumann (68. Boháč), Chrobák (64. Musil), Dub, Slabý - Pospíšil (80. Šplíchal), Hruška, Pavelka, Ostrihoň - Soucha, Fedič. Trenér Zdeněk Slabý.