Starší dorost - Přebor - 9. kolo:ČAFC Praha - FC Háje 3:2 (1:2)

"Syndrom Čafka" má pokračování. Ani další pokus zdolat tohoto soupeře neměl pro naše barvy dobrý konec.

Domácí od minulé sezóny ničím novým nepřekvapili. Stále mají za prioritu nakopávání balónu a především hru na samé hranici pravidel a mnohdy i za ní. Nám se povedl vstup do začátku zápasu takřka ukázkově. V 10. minutě byl těsně za hranící vápna sražen pronikající Boháč a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Hanzlík. Pak začal úřadovat jeden z domácích funkcionářů, který naprosto bez příčiny verbálně napadl asistenta rozhodčího. Po krátké pauze zaviněné vykázáním zmíněného, ani nevím nakonec koho, se bohužel hra až do konce utkání nesla v silně nervózním duchu. Nám se přeci jen podařilo dostat zpět do zápasu a už v 25. minutě jsme měli šanci na zvýšení. Sýkora se efektně prokličkoval až k hranici malého vápna, ale jeho střela postrádala patřičnou razanci a tak si s ní gólman domácích lehce poradil. Naopak o pár minut později se děly věci na druhé straně hřiště. Domácí zahrávali roh a po závaru v našem pokutovém území se ozval výkřik hráče Čafky. Po krátkém zaváhání se ozvala píšťalka rozhodčího a k našemu údivu ukázal hlavní arbitr na značku pokutového kopu. Čafka tak velmi snadno srovnala na 1:1. Hned po rozehrávce se řítil sám na branku domácích Dvořák, ale tváří v tvář brankáři nepochopitelně selhal, když poslal míč mimo odkrytou bránu. V 32. minutě Dvořák svojí chybu napravil, když jeho přihrávka našla volného Šůse, který levačkou překonal zkoprnělého brankáře domácích - 1:2. V 35. minutě se mohl prosadit Boháč, ale jeho lob přes brankáře šel mimo. V samotném závěru se dostali do šance také domácí. Vrácený míč z rohu nejprve Reichmann vykryl a následná dorážka skončila na naší tyči.

Ve druhém poločase se hra domácích nesla stále ve stejném duchu a s nervozitou na hřišti i mimo něj jsme se bohužel nedokázali vyrovnat. 57. minuta a bylo srovnáno - 2:2. Po volném kopu ze středu hřiště, míč už po několikáté propadl za naší obranu a domácí měli snadnou cestu k vyrovnání. Ani série střídání nepřinesla kýžené oživení a hlavně zlepšení naší hry. V 65. minutě nás domácí potrestali potřetí. Centr zprava opět propadl až na nekrytého útočníka Čafky, který nedal Reichmannovi šanci - 3:2. Od 70. minuty hrála obě mužstva o deseti a do konce zápasu už padaly místo branek jen žluté karty.

Co se týče našeho výkonu, tak ten byl velmi daleko našim možnostem a představám. Po řadě našich vyložených šancí, kdy máme zápas pevně v rukou přijdou nečekané kiksy jednotlivců. Měli by jsme se lépe vyrovnat s hrou soupeře, který spíše než fotbalovostí vyniká zákeřnou hrou daleko za hranicí pravidel o čemž svědčí i vysoká návštěvnost hráčů Čafky před Disciplinární komisí PFS. To ovšem rozhodně není důvod proč jsme celkem dobře rozehraný zápas nezvládli až do konce.

ČAFC Praha - FC Háje Jižní Město 3:2 (1:2)

Branky Háje: 11. Hanzlík (p), 32. Šůs.

Rozhodčí: Záruba - Hlaváč, Zelený. Diváků: 40.

FC Háje: Reichmann - Míček, Pánek, Štípek, Hanzlík - Sýkora (85. Pravenec), Hovorka (55. Musil), Dorazil, Šůs (70. ČK) - Boháč (75. Krajčovič), Dvořák (55. Jiskra).

Trenér Petr Sýkora, asistent Martin Brož, vedoucí Jarda Nerad.