Mladší dorost - Přebor - 9. kolo: FC Háje vs. FK Admira 1:3 (0:2)

Utkání 9. kolo mezi námi a Admirou se odehrálo na umělé trávě. Od začátku jsme tahali za kratší konec, a tak nebylo divu, že jsme opět bez bodu.

Přitom jsme to byli my, kdo v úvodních minutách hry diktoval tempo. Bohužel jsme se však do větších příležitostí nedostali. Hráli jsme moc do šířky, místo abychom se dostali rychlou přihrávkou za kompaktní obranu hostů.

A tak se oklepala i Admira a začala hrozit brejky. Následovala lavina několika rohových kopů, kterým jsme však zabránili. O několik minut později jsme však kapitulovali poprvé. Po ztrátě míče jsme nepokryli záložníky Admiry, který po dorážce šťastně poslal svůj tým do vedení - 0:1. Aby toho nebylo málo, tak jsme inkasovali podruhé, tentokrát z rychlého brejku.

My jsme za celý poločas branku téměř neohrozili, a proto se do kabin šlo za stavu 0:2.

Po přestávce se naše hra, ostatně jak už bývá v domácích zápasech zvykem, o dost zlepšila. Po rychle rozehraném volném kopu se dostal do vápna Dan Pauer a byl faulován. Z toho resultovala penalta, kterou však zahodil Michal Čermák, kterému gólman pokutový kop chytil! O několik minut později však tentýž hráč svou chybu napravil, když byl zastaven nedovoleným zákrokem ve vápně - další penalta. Té se ujal tradiční brankářský šutér Tadeáš Helešic a nedal svému protějšku z Admiry šanci - 1:2.

V té době se Admira téměř nedostávala na dostřel naší branky. Na druhé straně nám chyběla při zakončení přesnost a trochu fotbalového sebevědomí. A tak nám Admira ukázala, jak se střílí góly, když z jediné střely v druhém poločase vytěžila rozhodující branku na 1:3.

Hodnocení: V prvním poločase byl soupeř lepší, v druhém jsme to byli pro změnu my. Ovšem nedokázali jsme si vypracovat lepší střelecké příležitostí, a tak soupeř, jenž hrál z kvalitně zajištěné obrany, zvítězil v pohledu střelecké pohotovosti zaslouženě.

P.S. Kluci z Admiry, až se budete příště chtít zvěčnit na dveře v hájecké kabině, tak slovo zk**vysini neexistuje - příště si to najděte v PČP.

Sestava: Helešic - Němeček (77. Tymeš), Krauz, Novák, Klasna - Vojtěch (30. Seneta), J. Šplíchal, M. Šplíchal, Pauer - Čermák, Solař (75. Doksanský)

Góly: 0:1, 0:2, 1:2 - Helešic, 1:3