Mladší dorost - Přebor Prahy v krosu; přátelské utkání se Spartou; Vánoční turnaj na Podolí

Během listopadu a prosince se náš tým postupně zúčastnil běžeckého závodu, Otevřený přebor Prahy v krosu, odehrál přátelské utkání se Spartou "93" a absolvoval Turnaj nadějí na Podolí.

* 22. 11. 2008 * Otevřený přebor Prahy v krosu

V rámci zimní přípravy jsme se zúčastnili Otevřeného přeboru Prahy v krosu, a tak jsme rozšířili pořadatelům tabulky o 14 běžců-fotbalistů.

Jmenovitě šlo: o Martina Busche, Michala Čermáka, Martina Doksanského, Josefa Hančla, Tadeáše Helešice, Lukáše Krauze, Petra Němečka, Jakuba Nováka, Dana Pauera, Petra Senetu, Josefa Šplíchala, Martina Šplíchala, Pavla Tymeše a Víta Vojtěcha.

Výsledky jsou k naleznutí ZDE. Několik zajímavých fotek můžete najít pro změnu TADY.

* 26. 11. 2008 * Přátelské utkání: FC Háje vs. AC Sparta Praha 0:4 (0:1)

V přátelském utkání, hraném na hájecké umělce, jsme přivítali devět-trojkovou Spartu. V prvním poločase, kdy soupeř nastoupil s hráči širšího kádru, jsme se Spartou ještě dokázali držet krok a inkasovali do poločasu pouze jednou. Ovšem do druhého poločasu Sparta vyrukovala s tím nejlepším, co má momentálně k dispozici, a tomuto náporu jsme pochopitelně nemohli čelit. Postupně jsme tak inkasovali čtyřikrát, což v konečném součtu není tak špatný výsledek.

Hodnocení: V prvním poločase jsme si dokázali, že pokud budou všichni hráči hrát na maximum, můžeme hrát v rámci možností vyrovnaně i se Spartou. V druhém poločase měli naopak naši hráči vidět na vlastní oči, na jaké úrovni hrají kluci stejně staří (z nichž někteří jsou již reprezentanty) - práce s míčem, rychlost atd. V konečném součtu tak šlo o dobrou zkušenost s velice kvalitním soupeřem.

* 13. 12. - 14. 12. 2008 * Vánoční turnaj na Podolí

Týmy byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech týmech, přičemž první dva týmy postupovaly do finálové skupiny, kde se hrálo systémem "každý s každým". Hrací doba činila 1x35 minut.

Zápasy ve skupině:

1. zápas: FC Háje vs. AFK Podolí "94" 2:0 /Němeček, M. Šplíchal/

S mladším soupeřem byla naší straně fyzická převaha, a tak jsme se díky ní po opatrném začátku dostávali postupně do šancí. První gól zařídil Petr Němeček, poté na druhé straně soupeř z penaltového puntíku mířil naštěstí vedle, a tak na druhé straně rozhodl naším druhým gólem Martin Šplíchal.

2. zápas: FC Háje vs. Sokol Třebeš 1:1 /Němeček/

Zřejmě náš nejslabší zápas na turnaji, kde jsme si nedokázali poradit se slabším soupeřem. Jediným naším střelcem byl Petr Němeček, který otevřel gólový účet utkání ranou pod břevno. Potom Michal Čermák uklidil míč místo do prázdné brány do tyče, a tak na druhé straně vyrovnal soupeř z jediné střely na bránu.

3. zápas: FC Háje vs. FK Viktoria Žižkov 1:2 /Čermák/

V utkání, ve kterém jsme prohrávali už 0:2, ještě stačil Michal Čermák pohotovou střelu snížit na 1:2, ale na víc jsme již v tomto utkání neměli.

Ve skupině jsme tak obsadili 2. příčku, a postoupili tak do "nedělní finálové skupiny".

Finálová skupina:

1. zápas: FC Háje vs. FK Dukla 0:0

V prvním utkání finálové skupiny jsme byli lepší než Dukla, avšak v rozhodujících momentech jsme nedokázali přesně zakončit (Michal Čermák, Martin Šplíchal).

2. zápas: FC Háje vs. AFK Podolí "93" 2:0 /M. Šplíchal, Doksanský/

Celou dobu jsme měli zápas pod kontrolou, z čehož pramenily naše dva góly, o které se postaral Martin Šplíchal po kličce gólmanovi a jeho jmenovec Doksanský, který parádní střelou do šibenice nedal domácímu brankáři šanci.

3. zápas: FC Háje vs. FK Viktoria Žižkov 0:0

V posledním zápase turnaje jsme se opět utkali s žižkovskou Viktorií. Na 1. místo by nás posunula jedině výhra, na druhou příčku remíza a na třetí jakákoliv prohra. Zvolili jsme tak "zlatou střední cestu" a v utkání, které bylo mnohem vyrovnanější než první duel, jsme uhráli s vítězem turnaje bod.

Hodnocení: Především ve finálovém dni jsme předvedli výborné výkony, za které bych chtěl všem klukům poděkovat a pochválit je.

Konečně pořadí: 1. Žižkov, 2. Háje, 3. Dukla, 4. Podolí "93", 5. Podolí "94", 6. Třebeš, 7. Sparta Brno "94", 8. Střešovice. Kompletní výsledky jsou ZDE.

Sestava: Helešic, Hojdar - Rajdl, Novák, Krauz, Klasna, Solař, Hančl, Busch - Pauer, Tymeš, Seneta, J. Šplíchal, Vojtěch, Němeček - M. Šplíchal, Čermák, Doksanský