Pohár je náš! Dorostenci vstřelili ve finále 5 branek

Háječtí dorostenci před zraky mnoha Hájeckých fanoušků z řad hráčů našich mládežnických kategorií, trenérů, rodičů či věrných příznivců získali po 13 letech znovu pohár Pražského fotbalového svazu. Ve finále zdolali po brankách Davida Klikara (2x), Vojtěcha Slavík (2x) a Filipa Solára Fotbalovou akademii Alexe Zbura vysoko 5:0.

Na Hájeckou U19 čekala ve finále Fotbalová akademie Alexe Zbura, která naše dorostence, jen pár dní před finálovým střetnutím, porazila v Pražském přeboru - 4:1. Mnozí z přítomných Hájeckých fanoušků tak byli natěšení a plní očekávání, jak dopadne tato odveta s příchutí nedávné, vysoké porážky pro naše mladíky.

Již od rozcvičení byla však cítit velmi pozitivní a dobrá energie, která se povedla našim hráčům přenést do začátku utkání. Již v 7. minutě získal Vojtěch Slavík po skvělém presinku míč ve vápně, kde ho poslal k zemi vyběhnuvší brankář. Penalta. Té se ujal jako správný kapitán David Klikar, kterému však radost ze vstřelení branky (ne na dlouho) překazil brankář Ševčík, který vyrazil míč naštěstí pouze před sebe, a tak pohotová dorážka Vojtěcha Slavíka znamenala vedení Hájů 1:0.

O tři minuty později si David Klikar spravil chuť. Po dalším velmi dobrém presinku celého týmu získal na středu hřiště míč, odmítnul krásnou kličkou bránícího hráče, a z 25 metrů namířil nádhernou, utaženou střelou do levé šibenice - 2:0.

Pět minut před koncem prvního poločasu se dorostenci z Jižního města radovali dokonce potřetí. Rychlý, křídelní hráč Albert Šveda se skvěle individuálně prosadil jeden na jednoho a následným centrem na zadní tyč našel úplně volného Filipa Solára, který se hlavou nemýlil - 3:0. Do kabin tak odcházeli Háječtí fotbalisté s komfortním náskokem.

Od začátku druhého poločasu bylo na soupeři vidět, že mají ještě touhu zápas zdramatizovat. Bohužel pro ně však přišlo hned po dvou minutách tvrdé KO. Vypadnutý balon po standardní situaci nabral z voleje na 30 metrech skvěle hrající David Klikar a další parádní nechytatelnou střelou, která ještě orazítkovala cestou do sítě pravou tyč, nasměroval svůj tým za vítězstvím - 4:0. Definitivní tečku přidal v 75. minutě dnes také dvougólový Vojtěch Slavík, který vystihl svojí předvídavostí zpětnou přihrávku brankáři, kterému následně udělal kličku doprava a pohodlně zakončil do prázdné brány - 5:0.

Tým staršího dorostu Hájů tak může znovu po 13 letech oslavovat vítězství v poháru Pražského fotbalového svazu.

HOŠI DĚKUJEME!!!

Sestřih gólů naleznete ZDE
Na fotografie z finálového utkání se můžete podívat ve fotogalerii na konci článku.

Hráči: Balon Tadeáš, Dík Petr, Papež Vojtěch, Sobotka Matěj, Pechanec Ondřej, Šesták Jan, Klikar David, Pešek David, Solár Filip, Šveda Albert, Slavík Vojtěch, Brož Václav, Jirgl Jáchym, Jirgl Jakub, Limberg Jan, Šilhánek Matěj, Žižka Martin, Naku Anatolii, Stříbrský Štěpán, Mück Alexandr, Kuneš Jan, Borkovec Šimon, Schrojf Vilém, Miroslav Trnka, Radhi Sami, Murk Daniel

Realizační tým: Matěj Soucha, Josef Kostka, Kristýna Špinková

Cesta pohárem:

2. kolo - SK Zbraslav - FC Háje Jižní Město - 0:2
Čtvrtfinále - FC Háje Jižní Město - SK Libuš 838 - 4:3p
Semifinále - FC Zličín - FC Háje Jižní Město - 3:8
Finále - FAAZ - FC Háje Jižní Město - 0:5

Zajímavost: Za vítězný tým v sezóně 2010/2011 hráli Martin Lojda, Josef Hančl, Matěj Lačík (všichni dnes hrají za "A" tým mužů) či Jan Špinka (Sportovní manažer mládeže a trenér) viz foto níže.