Přebor 23 kolo Přední Kopanina - FC Háje JM 4:2 (3:1)

Háje předvedly na Kopanině velmi dobrý výkon. Dostaly se do vedení nastřelily tyč, ale nezvládly koncovku první půle.

Domácí si tak připsali další vítězství, i když trenér Mejdr označil výkon za nejhorší na jaře. Kopaninu zachránil dvěma góly Strnadel, který navíc neproměnil penaltu.

Hosté z Hájů od začátku nastoupily bez bázně a hany a rychlou kombinační hrou dělali domácím potíže. V 18.minutě přišel první náznak šance, ale Souchovi v rozhodující chvíli míč utekl. Ve 22.minutě už se hosté radovali. Houška u postranní čáry fauloval Bičaníka a dostal žlutou kartu. Vzápětí přišel další trest. Slabý z přímého kopu zakroutil míč na zadní tyč, Drahorád dráhu míče odhadl velmi špatně a ten mu, i s jeho pomocí, zapadl do sítě. Domácí golman se musel hodně červenat. Za čtyři minuty mohlo být vyrovnáno, když se brankář Tlustý nedohodl s Dubem, Průša špičkou kopačky míč vypíchl, ale Slabý jej ještě před opuštěnou brankou stihl doběhnout. V 31.minutě už mohlo být pro domácí velmi zle. Soucha utekl po pravé straně, jeho centr přeplachtil zkoprnělého Drahoráda, naštěstí se míč od tyče odrazil zpět do hřiště, kde už nikdo z hostů nedobíhal. Opět se potvrdilo známé nedáš - dostaneš. Obrana hostů zaváhala s odkopem, Horák stačil míč prostrčit na Strnadela a ten s přehledem vyrovnal. Když hostům ve 40.minutě zkazil gólovou radost zdvižený praporek asistenta rozhodčího, přišel neuvěřitelný závěr domácích. Ve 43.minutě propadl míč obranou hostů k Průšovi, který pohotovou dorážkou poslal Kopaninu do vedení. V poslední minutě první půle pak obrana hostů otevřela cestu k brance Juckemovi a ten zvýšil na 3:1. Hosté už nestačili ani rozehrát a pískal se konce poločasu.

Dvě minuty po přestávce se domácím naskytla další velká šance. Pronikajícího Buzka poslal ve vápně k zemi Dub a k pokutovému kopu se postavil Strnadel. Tlustý však jeho střelu vystihl a míč vyrazil. Na domácí lehla deka a hosté vycítili šanci. Opět začali předvádět svou rychlou kombinační hru a vytrvale se tlačili před domácí branku a v 70.minutě zaslouženě snížili. Na dlouhý odkop si naběhl Soucha, Žáček s Houškou zaspali, když se spoléhali na vyběhnutí svého brankáře. Soucha svůj únik s jistotou proměnil. Hosté se ještě více vrhli do útoku a otevřeli obranu. Do té pronikl Juckem, ale branku přestřelil a podobně dopadl i pokus Strnadela. Přišla však 82.minuta a tentokrát už Strnadel nezaváhal a sám proti Tlustému s přehledem pojistil výsledek na 4:2.

Zdeněk Slabý (FC Háje): Odehráli jme poměrně slušné utkání. Bohužel jsme nezvládli konec první půle. To se nám stalo již několikrát, koncovky poločasů nezvládáme a stejně jako v minulých zápasech i dnes to bylo úplně zbytečné.

Pavel Mejdr (FC Přední Kopanina): Háje byly jasně fotbalovější, hrály po zemi, dovolily si jeden na jednoho. My jsme hráli snad jen deset minut. Neproměňování šancí, golman nás nepodržel. Jasně nejhorší výkon na jaře.

FC Přední Kopanina - FC Háje 4:2 (3:1)

Branky: 34. a 82. Strnadel, 43. Průša, 45. Juckem - 22. Slabý, 70. Soucha

ŽK: 21. Houška, 42. Gerstner, 75. Janda - 63. Bičaník

Rozhodčí: V. Novotný - Váša, Šmakal Diváků: 120

FC Přední Kopanina: Drahorád - Brabec, Žáček, Houška, Janda - Juckem, Buzek
(72. Kratochvíl), Gerstner (72. Beneš), Průša - Strnadel, Horák. Trenér Pavel Mejdr.

FC Háje: Tlustý - Hrůza (76. Hanzlík), Brož, Dub, Slabý - Pospíšil, V. Hruška, Janoušek,
Musil (87. Jiskra) - Soucha, Bičaník (70. Fedič). Trenér Zdeněk Slabý.