Přebor 24 kolo ČAFC - FC Háje JM 0:4 (0:3)

Velké překvapení se zrodilo v Záběhlicích, kde Háje po nadšeném výkonu celého mužstva doslova smetly pátý celek přeboru a to si ještě dovolily zahodit jednu penaltu. Domácí Čafka nezachytila raketový nástup hostů a po šesti minutách už prohrávala dvoubrankovým rozdílem.

V začínající 3.minutě rozehrál Brož přímý kop ještě z vlastní poloviny, na dlouhý centr si ve vápně naběhl Soucha a prudkou ranou otevřel skóre. Ještě v téže minutě měl vyrovnání na kopačce Dieudonné, když zleva postupoval na bránu hostů, ale Tlustý jeho slabou střelu nohou vyrazil. O tři minuty později zatáhl míč po pravé straně Hrůza a jeho přízemní centr pohotově dorážel na 2:0 nabíhající Musil. Byla to až nečekaná sprcha pro domácí tým. Za další minutu to zkoušel zdálky Tryml, avšak Tlustý jeho táhlou střelu vytěsnil nad břevno. V dalším průběhu domácí hru v poli vyrovnali, jenže přišla 19.minuta a třetí úder ze strany hostů. Slabý z pravé strany zakroutil rohový kop do vápna a nikým nehlídaný Bičaník napálil rovnou z voleje balón do sítě. ?Bílý balet?, jak domácí hlasatel před zápasem pojmenoval tým Čafky, byl definitivně na kolenou. Ve 32.minutě po dlouhém autu Hrůzy se ve vápně dostal k míči Pospíšil a jeho nápřah jen prosvištěl nad břevnem Kopeckého svatyně. Za další tři minuty pak došlo hned k dvojímu střídání na straně domácích a na trávníku se objevili Chvátal s Kuralem.

Očekávaný nápor domácích se nedostavil ani po změně stran. S dělovkou Trymla hned v úvodu si Tlustý poradil. V 55.minutě vysunul Hruška na pravé straně Pospíšila a jeho centr zasáhl rukou ve vápně Chvátal. Nařízenou penaltu však zkušený Dub neproměnil. Jeho nepříliš umístěnou střelu Kopecký skvěle vyrazil. S přibývajícím časem se hosté už do velkého útočení nepouštěli, hru však měli plně pod kontrolou. Přesto se jim podařilo v 75.minutě skóre ještě navýšit. S chutí hrajícího Pospíšila zastavil ve vápně T.Kaliba jen za cenu nedovoleného zákroku a hosté měli výhodu další penalty. Tentokrát se k její exekuci postavil Brož a s jistotou ji proměnil. Tři body si tak překvapivě, ale zaslouženě odvážejí borci z Hájů.

Zdeněk Slabý (Háje): Po třech zápasech, které jsme odehráli poměrně slušně, tak se nám podařilo, že ten třetí jsme dotáhli do vítězného konce. Je to naše první výhra venku. Měli jsme dobrý začátek, rychlé dva góly nás uklidnili a zvedlo nás to nahoru. Dovolili jsme si ten luxus, že za stavu 3:0 jsme neproměnili penaltu, tu druhou jsme pak dali. Obě, ale byly. Ruka byla jasná a faul taky. Soupeř oproti tomu, co hrál u nás na podzim, tak byl výrazně slabší. Zápas jsme odehráli dobře, zejména v první půli. Všichni zodpovědně bojovali.

Ota Hrádek (ČAFC Praha): Co se dá hodnotit? Prohráli jsme doma 4:0. Podcenili jsme začátek a v 6.minutě prohrávali 2:0. Před zápasem jsem upozorňoval na to, že Háje mají první půli dobrou, protože většinou o první půli vedly. Bohužel jsme to nezachytili a prohrávali jsme 3:0, pak už se dá těžko něco otáčet. V druhé půli už to nešlo. Pro žluté karty chyběl Dragoun a Fiala je dlouhodobě zraněný, jinak jsme byli v optimální sestavě. Chvátal byl zraněný, v týdnu měl jen jeden trénink, spíše jsem ho šetřil na Kopaninu.

ČAFC Praha - FC Háje 0:4 (0:3)

Branky: 3. Soucha, 6. Musil, 19. Bičaník, 75. Brož z penalty
ŽK: 55. Janík, 58. Kouble, 63.Kutnohorský, 64. Fišer, 74. T. Kaliba - 86. Bičaník Rozhodčí: Michálek - Formánek,