Mladší žáci A

Ml.ž. "C"

Ml.ž. "C"
SK Viktoria Žižkov - FC Háje 1:7 (1:3)

Ve středu 20.5. jsme zavítali na Vítkov k předehrávce dalšího kola. Hostil nás klub SK Viktoria Žižkov, který bojuje na poslední příčce. Přesto jsme měli před zápasem trošku obavy. My, abychom neskončili poslední, musíme bodovat.

Od začátku zápasu jsme na soupeře vlítli a byla vidět naše převaha. Už v 6.minutě Jirka zatáhl míč po straně a překonává gólmana 0:1. O minutu později je ve vápně soupeře pěkný závar a Kwang doráží jako čtvrtý do brány 0:2. Hraje se většinou na polovině soupeře. Občas se soupeři podaří dostat před našeho gólmana. Asi v 15. minutě Vojta zbrzdí míč před Radkem a soupeř snižuje na 1:2. Tento gól byl poslední inkasovaný do naší brány. Osm minut před koncem posílá Tesy míč Jirkovi do brejku a ten skoro od poloviny míč zatáhne a překonává brankáře na 1:3.

Druhý poločas byl opět v naší režii. V 6.minutě Kwang překonává domácího gólmana 1:4. Ve 13.minutě dává rozhodčí Davidovi ČK. Tím nás oslabuje. Na dotaz, proč neocenil stejnou barvou faul na Michala (který notabene šel sám na brankáře a byl podkopnut zezadu - pouze přímý kop) mi bylo řečeno, že Michal spadnul přes míč. (Bylo to přes míč a přesto se kopal přímý kop - zajímavý výklad pravidel). Po tomto vyloučení jsme byli trochu zaskočeni. Hra se přelévala častěji na naší polovinu. Radek měl také pár zákroků. V 18. minutě ale Tesy jako přes kopírák opět posílá Jirku do brejku a ten se opět nemýlí 1:5 . Deset minut před koncem Jirka, který byl vyjímečně při chuti, zvyšuje samostatným nájezdem na 1:6. O 3. minuty později kopeme přímák. Exekuce se zhošťuje Michal. Míč pěkně zatočí a výsledek upravuje na konečných !!! 1:7 !!!

Za dnešní výkon zaslouží naši borci veliké uznání. I přes oslabení hráli na plný výkon. Jirkovi gratulace za 4 góly. Pokud soupeř nedává góly, ani rozhodčí mu nepomůže. Myslím, že s takovým nasazením bychom mohli ještě nějaké body získat. Rodičům děkuji za povzbuzování ( mexické vlny ze tří tribun).