MLADŠÍ DOROST FC HÁJE - VRŠOVICE 2 - 4

MLADŠÍ DOROST FC HÁJE  -  VRŠOVICE  2 - 4
V sobotou 5.9.jsme konečně sehráli první mistrovské utkání s mužstvem z Vršovic.Utkání začalo o 15 minut později,protože se čekalo na delegovaného rozhodčího,který se ovšem k překvapení všech nedostavil.Po vzájemné dohodě ,tak utkání odřídil rozhodčí laik z hostujícího týmu. Tak ,jak to většinou bývá,bylo utkání řízeno s nedostatky,které ovšem jednoznačně ani jedno mužstvo výrazně nepoškodily.

Již ve třetí minutě byl nařízen asi velmi přísný pokutový kop v náš prospěch,který jsme však(zřejmě sportovně ) zahodili.V této době bylo v utkání mnoho nepřesností na obou stranách.Něco pro zúčastněné diváky bylo k vidění mezi 17 ? 19 minutou,kdy jsme měli tři ložené tutovky ke skórování.Bohužel,ani jednu jsme nevyužili.První letošní radování se z gólu nastalo ve 26 min.když skóroval M.Čermák.Bohužel,hned ve 28 min.soupeř odpověděl pěknou kolmicí za obranu a bylo srovnáno na 1-1.Další gól v naší síti přišel ve 35 min.po z pohledu lavičky jasném ofsajdu.Do šaten se tak odcházelo za stavu 1-2.

Do druhého poločasu jsme vystřídali D.Bejdla za P.Senetu a ten se odvděčil v 53 min.vyrovnávací brankou,když dostal krásnou přihrávku za obranu 2:2.Krátce před touto brankou byl ještě střídán M.Lojda ,J.Fouskem.V této době byla hra částečně plná nepřesností z obou stran,ale taktéž bylo k vidění řada vcelku pohledných fotbalových akcí.Došlo i k poslednímu střídání v našem celku,když za J.Šimka přišel J.Prošek.Když již utkání spělo k asi spravedlivé remíze ,tak soupeři vyšla v 78 min. krásná akce po pravé straně s následným nekompromisním zakončením pod klacek a bylo po zápase.Následně nás soupeř dorazil v první minutě nastavení.

Doufáme,že se z této asi kruté prohry oklepeme a již příští zápas proti soupeři z ČAFC předvedeme lepší výkon, hlavně z lepším přechodem do útoku.(jeden až dva hráči ve vápně jsou málo)

Sestava: M.Lačík-M.Busch,P.Paszyc,L.Krauz,M.Lojda(51 min.J.Fousek)-J.Hančl,J.Šime(J.Prošek),M.Doksanský,J Novák-M.Čermák,D.Bejdl(P.Seneta)

Takto jsme se připravovali na nadcházející sezonu.

V pondělí 10.8. se sešlo na domácím hřišti k letní přípravě zatím jen torzo loňského mladšího dorostu.Mužstvo bylo poznamenané mnohými odchody do oddílů hrajících vyšší soutěž, ale kupodivu se někteří rozhodli hrát i soutěž nižší,přestože byli vloni oporami našeho týmu. (všem samozřejmě přejeme mnoho fotbalových úspěchů) Bohužel dva hráči ukončili svoji fotbalovou ,,kariéru??.Velkou radost nám udělalo,že se po dlouhé době vrátili Pavel Paszyc,Dominik Bejdl a pravděpodobně i dlouhodobě zraněný Luboš Martinák. .V průběhu týdne se do přípravy zapojil i Michal Čermák.

Musíme upozornit,že Michal se zachoval vůči Hájům férově ,když po neprobojování se do užšího kádru Meteoru nastoupil do přípravy na Hájích.Doufáme ,že to nebere jako svou prohru a že při hře prokáže své kvality a bude jedním z pilířů mužstva.
Během prvního týdne se také doplnil a oficiálně potvrdil realizační tým.U mužstva bude jako hlavní trenér působit Martin Brož a pomáhat mu budou Jarda Brunát a Vláďa Solař.

Vzhledem k nejistému počtu hráčů ,jsme se rozhodli neodjet na letní soustředění a absolvovat celou letní přípravu doma v areálu,případně v přilehlém lesoparku.

Mohli jsme si dovolit trénovat jak dopoledne ,tak odpoledne a částečně nahradit chybějící soustředění.V poslední fázi této přípravy jsme sehráli přípravné utkání s Braníkem,které již napovědělo něco o kostře mužstva.Utkání skončilo remízou 2-2..Stinnou stránkou utkání bylo svalové zranění Dominika Bejdla a Petra Senety.

V této době se vedlo mnoho jednání o hostování hráčů z jiných oddílů.Na konec se vedení podařilo přivést dva hráče z Horních Mněcholup,kteří se hned zapojili do přípravy.Jsou jimi Jakub Šimek a Honza Prošek .

V posledním týdnu před ostrým startem sezony jsme sehráli dvě přípravná utkání.Nejprve jsme v pondělí zavítali do nedalekých Průhonic a na místní krásném stadionku ,leč s neposekanou trávou jsme vyhráli vysoko 8-2.Největší problém pro kluky byla vyšší přírodní tráva , ale dokázali se s tím vyrovnat a soupeře,který nastoupil s hráči z ročníků 94- 91 přehráli ve všech směrech.

Posledním přípravným utkáním byl čtvrteční podvečerní zápas na domácí umělce s ambiciózní Duklou Praha.S tímto týmem se kluci v minulé sezónně utkali dvakrát v soutěži a jednou při zimním turnaji.Byl to tedy starý známý a kluci s tímto soupeřem měli v loňské sezoně vyrovnanou bilanci.Náš nově poskládaný a ještě nesehraný tým proti účastníkovi 1ČFL a navíc s hráči bojujícími o základní sestavu na soupeře nestačil a prohrál 0-7 po poločase 0-2.Ne vše bylo z naší strany špatně,ale největší rozdíl byl v tom,že hráči soupeře byli stále v pohybu a nebáli se chtít převzít míč.Byli jsme až moc zakřiknutí a ustrašení.
Rozhodně je co zlepšovat,ale pakliže klukům vydrží odhodlání s kterým vstoupili do přípravy,tak i dobré výkony musejí přijít.