Mladší přípravka B

Mini 10 A, 1. třída sk.A, 7.kolo: Motorlet B - FC Háje 2:3 (2:1)

Tým starší přípravky nastoupil v sedmém kole na půdě dalšího soupeře pohybujícího se v první polovině tabulky. Po naší domácí porážce od vedoucího Tempa v minulém kole se na nás Motorlet dotáhl na rozdíl jediného bodu a tak šlo vlastně v tomto zápase o plných šest bodů a udržení průběžné pozice na pomyslném stupni vítězů.

Jelikož mládežnické celky Motorletu mají již tradičně pronajata domácí hřiště takřka po celé Praze, čekala nás cesta na Barrandov a muselo jít o cestu vskutku vyčerpávající ? soudě dle dění na trávníku v prvních deseti minutách. Již druhý zápas po sobě jsme totiž absolutně nezvládli vstup do zápasu a prohrávali tak již po šesti minutách 0:2. To nejprve kontakt Pavla Smoláka se soupeřovým útočníkem posoudil rozhodčí jako nedovolený, následoval volný přímý kop ze vzdálenosti nějakých dvaceti metrů a po něm zmatky v našem pokutovém území, ukončené až vedoucím gólem soupeře. Pět minut poté jakoby znovu neexistoval střed naší obrany, Marek Binder prohrál vzdušný souboj ve vlastním vápně a naše ztráta byla rázem dvoubranková. Po úvodním šoku pak trenérům nezbylo než se vrátit ke klasickému složení obrany, ačkoliv původním záměrem bylo využít střeleckých dispozic Milana Worsche k oživení chřadnoucí produktivity.

Návrat k tradiční sestavě hostující tým zjevně oživil ? defenziva (včetně gólmana) s návratem zkušeného stopera získala na jistotě a před obrannou řadou se začali s postupem času probouzet i záložníci. Těžiště hry se pozvolna přesouvalo na polovinu Motorletu a bylo zřejmé, že i přes dvoubrankový handicap není ještě zápas definitivně ztracen. Do první brankové příležitosti se báječně uvolnil Adam Havránek, který dokázal udělat statisty hned ze dvou obránců soupeře, avšak zakončení celé akce zbytečně uspěchal. Snížení nepříznivého stavu přišlo po rohu ideálně rozehraném Danem Hájkem, kdy se do vzduchu krásně pověsil Tomáš Krtil a hlavou nedal brankáři soupeře nejmenší šanci. Po kontaktním gólů ofenzivní snaha Hájů nabrala na intenzitě a po poločasové přestávce byla po zásluze odměněna dalšími výstavními trefami. Již v první minutě po návratu z kabin si Dan Hájek chytře přikryl míč tělem a donutil tak soupeře k nedovolenému zákroku na dostřel od jeho brány. Sám se pak postavil na místo rozehrávky a přesnou technickou střelou do šibenice oslavil svoje herní procitnutí po nevýrazné úvodní desetiminutovce. Vítězný gól pak přinesla samostatná akce Vaška Moravce, který postupoval sám od poloviny hřiště na bránu soupeře a nic nedbal toho, že se mu stíhající obránce zavěsil na trenýrky a zkoušel kvalitu výrobků firmy Nike tahem. Celou situaci s přehledem ustál a nechytatelnou dělovkou dokonal obrat ve vývoji utkání. Ofenzivní snaha Hájů pokračovala i nadále, znovu však chyběla přesnější a důraznější koncovka k tomu, abychom se nemuseli zbytečně obávat o výsledek až do závěrečných minut utkání.

V samotném závěru zápasu se domácí přece jen ještě nadechli k závěrečnému náporu, centrované balóny dvakrát musel hlavou odvracet Pavel Smolák, ale obrana hostí již další zvrat v zápase nedovolila. Vítězstvím na půdě soupeře, které se vůbec nerodilo lehce, se nám podařilo odskočit bodově od našich pronásledovatelů a udržet krok s aktuálně druhým týmem tabulky ČAFC.

Branky: 1? 1:0, 6? 2:0, 17? 2:1 Krtil (Hájek), 26? 2:2 Hájek, 33? 2:3 Moravec

Sestava: Binder - Hejný, Worsch, Smolák, Moravec, Hájek, Podhorský, Krtil, Madej, Havránek, Merrell, Kasl