Ml.dorost - Dukla Praha 2 : 3 (1:3)

V sobotu,půl hodiny po poledni jsme přivítali soupeře z pražské Julisky,tým Dukly Praha.Věděli jsme ,že přijede soupeř fotbalově vyspělejší a že můžeme proti takovému soupeři jenom překvapit.

Před zápasem jsme s Martinem museli řešit, jak jinak než problém se sestavou.Bohužel v minulém zápase nám chyběl Pavel Paszyc(stoper) a dnes Lukáš Krauz (taktéž stoper).

Je to opravdu smůla,protože tato dvojice se jeví jako ideální a zápasy ve kterých takto hráli chybu neudělali.Musíme se prostě smířit s tím,že při takovém to počtu hráčů,budeme sestavu prostě často šít horkou jehlou.Na místo stopera se tedy postavil Dominik Bejdl.

Soupeř se do nás pustil s velkou vervou a pohybem i individuální schopností nás převyšoval.Poprvé zahrozil v 10 min. střelou nad břevno Matějovi branky.Bohužel v 15 min.jsme soupeře nechali bez povšimnutí běžet asi dvacet metrů a situaci jsme vyřešili až faulem na hranici vápna.Z následného trestného kopu jsme prohrávali 0 : 1.

Takřka okamžitě jsme odpověděli vysunutím Petra Senety,který kličkou do leva a následnou střelou nedal brankáři šanci 1 : 1.(kolik takových to šancí měl v minulém zápase a nedal).Nutno poznamenat ,že vysunutí Petra měl na svědomí Martin Doksanský,který byl důraznější a vypíchnul míč soupeři.Ve 21 min.jsme po zbytečné ztrátě míče (Jakubem Šimkem) na soupeřově půlce umožnili rychlou akci soupeři a opět jsme prohrávali 1 : 2.

Následně jsme mezi 22 až 25 minutou měli tři ,dá se říci vyložené šance ,ale zakončení probíhalo ve stylu minulého týdne.(tedy do rukavic skoro dvoumetrového brankáře).Nejkrásnější akci 1. poločasu jsem předvedli,když Dominik z levé strany hřiště přenesl hru na Martina Lojdu,který si narazil s Jakubem Novákem a pokračoval do vápna.Na malém vápně ,,posadil na zadek"dva hráče soupeře,bohužel se mu již nepovedlo přesně zakončit levou nohou.

Soupeř nás potrestal ve třicáté minutě,když Dominik minul ve vápně míč,ale bohužel již neminul hráče hostů.Byla z toho jasná penalta a poločasové vedení Dukly 1 : 3.

Do druhého poločasu kluci věděli,že se musí více tlačit na soupeře a toho nutit k chybám.Prvních 15 minut to byl ale soupeř,který se tlačil stále častěji před naší branku.Kluci vůbec na hru soupeře nereagovali a asi ze štěstím jsme úvodní čtvrthodinu ustáli.Ještě musím upozornit,že jsme do druhého poločasu nastoupili s jednou velkou změnou.(zmíním se později)

Od asi 15 min. začal soupeř hodně chybovat ,kluci konečně začali plnit to co jsme si řekli v kabině.V tuto chvíli začal opět aktivitou hýřit Petr Seneta a často zaměstnával soupeřovu obranu.A jak to bývá ,strhnul i ostatní.Vyrovnali jsme se soupeři a nutili ho k chybám.Vše jsme korunovali ve 28 min.,kdy po centru Petra Senety z levé strany se poprvé v mistráku za Háje trefil Jakub Šimek 2 : 3.Vycítili jsme šanci a jedna akce následovala druhou.Přelobování brankáře Petrem S.skončilo těsně vedle ,únik Michala Čermáka po pravé straně a zákrok hostujícího brankáře volal po penaltě ( viděl to tak i hostující trenér).Naopak my měli štěstí,že rozhodčí neposoudil hraní rukou Dominika ve vápně ,jako penaltu.V závěru jsme vše vsadili na jednu kartu a vysunuli jsme Dominika na hrot,ale bohužel zápas se již nepodařilo zvrátit.

Opět jsme prohráli se soupeřem rozhodně kvalitnějším pouze o jeden gól a opět se musím opakovat,že takovýto výkon nám jenom pomůže v dalších zápasech.

A teď ke střídání.
Do druhého poločasu nastoupil místo Patrika Pazaka Matouš Vácík,který se doufejme vrátil na trvalo do mančaftu.Možná to je nestandardní,že hráč,který v létě ukončil,, fotbalovou kariéru ´,´přišel na jeden trénink a hned šel do zápasu.Chtěli jsme mu ale podat pomocnou ruku a myslíme si ,že pakliže začne trénovat ,má rozhodně na víc nežli na 30 minut.Podle reakcí kluků jsou i oni rádi ,že je Matouš zpátky.

Sestava: Lačík-Busch,Bejdl,Paszyc,Lojda , Doksanský,Šimek,Čermák,Novák , Seneta,Pazak(Vacík,Prošek)