Ml.dorost - Viktoria Žižkov

V sobotu v 10,15 jsme přivítali na naší umělce lídra soutěže tým Viktorie Žižkov.Klukům bylo jasné ,že přijel soupeř velmi kvalitní a že nemají proti takovému to soupeři co ztratit.Byl to zápas prvního z posledním,ale přesto jsem kluky nabádali k aktivní hře.Hráli jsme v rozestavení 4-4-2 a v žádném případě jsme nechtěli zalézt před naší šestnáctku a bránit.

Hráči Viktorky se do nás od první minuty pustili a naši kluci nevěděli, kam dřív skočit.Hned v osmé minutě jsme museli udělat malý zásah do sestavy.J. Fousek se přehodil s M. Lojdou,který šel hrát na místo pravého halva a Pepa šel na pravého beka.Pepa se až moc zapomínal na půlce hřiště a nechtělo se mu moc pomáhat obraně.

V této době byl tlak soupeře veliký a nám se nedařilo podržet déle míč.I přesto jsme se dostali díky J. Novákovi v 11 min.k ojedinělému ohrožení branky soupeře.Kuba si všiml ,že brankář hostí je daleko z brány a zkusil ho skoro z poloviny hřiště přehodit.Lob šel kousek od levé tyčky,ale rozhodně to byl hezký fotbalový moment.Před šestnáctku soupeře jsme se dostali v 16 min.,kdy M.Busch vyslal do té doby zakřiknutého M.Doksanského,ten míč zatáhl a z levé strany centroval míč na J.Nováka.S ním si horko těžko poradil soupeřův zadák,ale byla to první hezká fotbalová akce z naší strany.V této době nám všem několikrát zatrnulo při Matějových (brankář)vyběhnutích s výkřikem,, mám"!Hráči soupeře tam byly vždy dříve a byly klika,že těchto zaváhání nevyužili.Nutno podotknout,že Matěj se poté srovnal a hlavně druhý poločas nás několikrát podržel.

Naše chvíle přišla ve 30 min.,kdy J.Fousek nakopl míč ,který propadl za obranu,kam si seběhnul P.Seneta a brankáři nedal šanci 1 - 0.Bohužel ve 32 min.soupeř zahrával rohový kop a zcela osamocený hráč v našem vápně měl dostatek času na vyrovnání 1 - 1 .Do konce poločasu ještě zahrozil P.Seneta hezkým průnikem do vápna a po obhození brankáře a následnou střelou z těžkého úhlu si poradili soupeřovi obránci až na brankové čáře.

Poločasový stav 1 - 1 nás měl posílit do druhé půlky utkání.

Druhý poločas jsme udělali změnu v sestavě.Z hřiště odešel L.Martinák,který šel hrát odpolední utkání za starší dorost a na jeho místo přišel P.Pazák.
Bohužel nástup do druhého poločasu jsme absolutně nezvládli a po zbytečné ztrátě míče jsme hned ve 20 vteřině prohrávali 1 - 2.Kluky to ale nepoložilo a ve 45 min.po rohu M.Doksanského se nejvýše vyšplhal do vzduchu L.Krauz .Jeho hezkou hlavičku vykopl z brankové čáry hráč hostí a následnou dorážkou pod klacek vyrovnal stav utkání J.Novák 2 - 2.Bohužel to bylo z naší strany v tomto utkání vše.V 52 min po rychlém útoku středem hřiště se soupeř dostal znovu do vedení a to samé se událo v 62 min.,kdy po zbytečně prohraném souboji na půlce a následnou kolmou přihrávkou středem naší obrany se soupeř dostal do dvoubrankového vedení.Mezi těmito góly došlo v našem týmu ke střídání.V 53 min.vystřídal J.Fouska,M.Vacík a v 60 min. nevýrazného M.Čermáka ,D.Bejdl.

Hru jsme vyloženě nezabalili,ale soupeř hrál již v daleko větším klidu a jeho útočné choutky byly rozhodně nebezpečnější.Z naší strany se snad zmíním o akci P.Pazáka ze 66 min.,kdy si nechal poradit a šel neohroženě do vápna.Z jeho střelou si však poradil brankář.V 75 min.došlo na poslední střídání ,kdy J.Nováka vystřídal J.Prošek. V 77 min.dostal míč P.Seneta ( asi do ofsajdového postavení),které nebylo odpískáno, ale nabídnutou šanci nevyužil.

V dnešním utkání jsme tedy nepřekvapili,ale utkání daleko důležitější nás teprve čekají.Víme ,že kluci jsou již otrávení a že každým zápasem na nich leží čím dál tím těžší deka.Musíme být trpělivý a výsledky musejí přijít.Klukům to asi nepomůže,ale možná je potěší slova trenéra Viktorie Žižkov,který nechápe,jak můžeme být s takovým to mančaftem poslední.

Budeme se opakovat ,ale HLAVU VZHŮRU.

SESTAVA : Lačík - Busch,Krauz,Paszyc,Lojda - Doksanský, Čermák (60'Bejdl), Novák (75'Prošek), Fousek (52'Vacík) - Seneta, Martinák (41'Pazák)