Mladší přípravka B

Starší přípravka C - Vyšehrad 0:5

V nevlídném počasí jsme se v poslepované sestavě postavili týmu Vyšehradu a na body jsme opět nedosáhli.

Vyšehrad se podle papírových předpokladů jevil jako hratelný soupeř, a tak jsme doufali v prolomení černé série bez vítězství. Trhliny do našeho plánu však přineslo už úvodní formování sestavy, kdy se ze zdravotních důvodů omluvil jediný brankář Šimon Dvořák. V bráně tak dostal důvěru Pepa Bára, který pak ale vzhledem k jeho předchozím spolehlivým výkonům chyběl v poli. Další velkým problémem, troufnu si říct již dlouhodobým, bylo obsazení postu středního záložníka. Tento veledůležitý post nemá u nás jasného majitele a dá se říci, že pokud nepříjde někdo z "áčka", nemáme do středu hřiště hráče, který by tuto roli zvládl. To se projevilo již od začátku utkání, kdy nás Vyšehrad prakticky nepouštěl na svoji polovinu a vytrvale útočil do naší z počátku kvalitně pracující obrany ve složení Teubner - Řemenář. V prostředku Rozenek hýřil pohybem, ovšem často byl pozičně jinde a rozehrávka se mu též nedařila, a tak jsme v první půli soupeře prakticky neohrozili. V prostředku jsme zkusili ještě Kubu Dolanského a Dominika Šimka, ti však neplnili to, co jsme po nich chtěli. Útočníci si tak v první půli moc nezahráli a záložníci měli dost potíží s tím, aby ubránili dobře se pohybující hráče Vyšehradu, což se jim často ani nepodařilo. Ačkoli obrana v čele s Pepou Bárou v bráně podala vcelku kvalitní výkon, obdrželi jsme do poločasu dva góly. Nutno říci, že toto skóre pro nás bylo ještě milosrdné. O přestávce jsme si řekli pár slov k tomu, jakým způsobem bychom mohli hru zlepšit. Jednalo se především o práci středové řady, která v první půli propadala v obraně a do útoku se prakticky nedostávala. Do druhé půle jsme na post středního záložníka přesunuli Jirku Řemenáře, do obrany se z útoku přesunul Pepa Tůma a celkově jsme středové řadě naordinovali trochu defenzivnější taktiku. Tyto tahy se zpočátku druhé půle ukázaly jako správné. Soupeře jsme do větších šancí nepouštěli, obrana i záloha pracovala dobře, především bojovnost a nasazení Honzy Dolanského by mohla být příkladem pro ostatní hráče. Zároveň jsme se po několika akcích především Jirky Řemenáře prodrali i k bráně soupeře, obrana Vyšehradu však vždy stačila nebezpečí zažehnat. Gólman hostí si tak v průběhu zápasu klidně mohl zajít na čaj, aniž bysme jeho branku ohrozili. Ke konci zápasu jsme již trošku ztratili koncentraci a po nedůrazu před bránou jsme několikrát inkasovali. Výsledné skóre se tak zastavilo na 0:5.
Za výkon v tomto zápase kluky rozhodně pochválit nemůžeme. Z naši strany chyběla nejen fotbalovost, ale také důraz, agresivita a zájem o to, jak zápas dopadne. Nad těmito věcmi bude muset každý sám zapřemýšlet a zaměříme se na to i na tréninku, kde ne každý dělá vše naplno a tento přístup se pak promítá i do zápasů.