Mladší přípravka B

Mini 10 A, 1. třída sk.A, 8.kolo: FC Háje - Bohnice 4:0 (1:0)

Teoretické předpoklady odvíjející se z dosavadních výsledků první třetiny soutěže i z průběžného pořadí v tabulce určovaly domácímu týmu jasnou povinnost plného bodového zisku. Tento úkol domácí hráči splnili, a to bez inkasovaného gólu, avšak celá řada dalších velmi dobrých střeleckých příležitostí zůstala nevyužita a konkurs na spolehlivého střelce tak může nadále pokračovat.

O tom, že trenéři hledají kanonýra ve vlastních řadách opravdu všude, svědčí i skutečnost, že na posledních pět minut vysunuli na hrot Pavla Smoláka, tedy hráče, jehož přínos pro mužstvo dosud spočíval takřka výhradně v neúprosném a spolehlivém plnění defenzivních úkolů. Dlužno podotknout, že si nevedl o nic hůře než stabilní hrotoví hráči (dvakrát se probil do šance, jednu připravil spoluhráčům), ale ke vstřelení branky ani tato trenérská rošáda nevedla a nebude tak mít s největší pravděpodobností delšího trvání. Řízného beka to však v tomto zápase příliš mrzet nemusí, neboť se do listiny střelců zapsal již v prvním poločase, pohříchu jako jediný z domácích hráčů v této části hry. To se totiž ve 12. minutě Vašek Moravec úspěšně probil po pravé straně až k prudké ráně na brankáře hostí, který míč dokázal pouze vyrazit do míst, kam si dobře seběhl nikým nehlídán náš krajní obránce a trefit prázdnou bránu již pro něj nebylo žádným složitým úkolem. Zakončování dalších akcí však místy připomínalo grotesku, která vyvrcholila situací, kdy byl Tadeáš Madej krásnou kolmicí vybídnut k sólu na brankáře soupeře, v rozhodující chvíli se však bez zjevné příčiny skácel k zemi. Tím však paradoxně zmátnul nebohého gólmana natolik, že se k míči dokázal dostat znovu autor přihrávky Dan Hájek, který však neuvěřitelně nastřelil pouze tyč brankové konstrukce? Do kabin se tedy odcházelo za jednobrankového vedení domácích, které bylo vzhledem k dění na hřišti zcela nedostatečným vyjádřením jejich převahy.

Soupeř, který si přivezl jen velmi úzký kádr hráčů, takže jeho nepočetná lavička náhradníků moc variant k ovlivnění dění na hřišti nenabízela, působil naštěstí celý zápas poměrně bezradně až odevzdaně. A tak mohli hráči Hájů vcelku nerušeně pokračovat ve své ofenzivě, když svými technickými finesami udivovali (podobně jako v zápase minulém) zejména Dan Hájek a Vašek Moravec, druhý z obou jmenovaných však často volil namísto správně načasované příhry zbytečnou kličku navíc. Nakonec se ve druhém poločase dostavilo i gólové vyjádření naší herní převahy ? postupně se trefili dobře mířenou ranou k tyči Milan Worsch (u kterého se naštěstí nepotvrdilo podezření na zákeřnou infekční chorobu, takže se mohl i přes týdenní tréninkový výpadek ujmout své role šéfa obrany), na 3:0 zvyšoval Dominik Kasl a svůj velmi slušný výkon okořenil vstřelenou brankou také kapitán Dan Hájek. Z akcí soupeře pak stála za pozornost především dalekonosná střela, která neúprosně směřovala pod břevno domácí brány, Marek Binder si však svoje čisté konto nemínil nechat pokazit a předvedl jeden ze svých báječných zákroků.

Povinné tři body tedy zůstaly na domácím hřišti, byť vylepšení skóre mohlo být zcela jistě i výraznější, což by nám pomohlo v průběžné bitvě s ČAFC o druhou příčku. Jelikož se však čelo tabulky zásluhou zakolísání Tempa opět zdramatizovalo a podcenit v soutěži, kde v řadě týmů převažují hráči o rok starší, nelze skutečně nikoho, je nutno plný bodový zisk z domácího trávníku ocenit.

Branky: 12? 1:0 Smolák (Moravec), 27? 2:0 Worsch, 38? 3:0 Kasl (Hájek), 43? 4:0 Hájek (Worsch)

Sestava: Binder - Hejný, Worsch, Smolák, Moravec, Hájek, Podhorský, Krtil, Madej, Merrell, Kasl, Ryzec