Mladší přípravka "B" - Vyšehrad 2:2 (0:2)

O prvním jarním dnu na nás čekalo první mistrovské utkání proti nám již známému mužstvu Vyšehrad. Po ne moc dobrém prvním poločasu jsme ale dokázali zvednout hlavu a mohli jsme i strhnout vítězství na svoji stranu.

Na úvod bych chtěl moc pochválit oba brankáře. Jak náš Tomík tak hostující Nicolas předvedli opravdu dobré výkony. Nicolas, ačkoliv je 2003, nám pochytal velké množství tutovek.

V první půli jsme nezahráli vůbec to, co bychom rádi hráli. Hrozně jsme zahušťovali střed hřiště, místo toho abychom roztahovali hru do stran. Nicméně již ve třetí minutě šel sám na bránu Vojta Ž., utekl obránci o dobrých pět metrů, bohužel tváří v tvář brankáři hostí neuspěl. No a jistě všichni známe poučku nedáš dostaneš. Z následného protiútoku se odehrála stejná situace i na naší straně, kterou soupeř dokázal využít - 0:1. Hra se pak mydlila uprostřed hřiště, byla to trochu holomajzna. V 11. minutě po lehkém zaváhání naší obrany utekl útočník soupeře a předložil nahrávku svému spoluhráči, který se do odkryté brány trefil s přehledem - 0:2. Kromě 18. minuty, kdy se Péťa sám řítil na bránu soupeře, bohužel také neproměnil, se již nic pořádného neudálo.

V poločasové přestávce jsme se kluky snažili nabudit. Hlavně jsme jim říkali, že jim chyběl větší tah na bránu. No a zřejmě si to vzali k srdci. Hned z kraje druhé půle to byl velký tlak na soupeře. Hned ve druhé minutě druhého poločasu utekl Pája po své pravé straně, podařilo se mu odcentrovat a Péťa se nemýlil - 1:2. Za další tři minuty jsme kopali roh. Péťa se ujal exekuce, krásně překopl brankáře a za jeho zády stál osamocený Vojta Hůlka, který se nemýlil - 2:2. Rázem bylo vyrovnáno. A hrál se i pohlednější fotbal. Kluci si už i lépe dávali balón do nohy. Také mnohem více bojovali. Párkrát nás ve druhé půli vystrašil Tomík, který byl vyběhnutý z brány asi na 10 metrů, ale balóny přitahoval k sobě do náruče jako kdyby měl magnet. V druhé polovině druhého poločasu jsme měli ještě pár obrovských šancí, ale Nicolas nás vyčapal. Utkání tak skončilo remízou 2:2.

Tak nakonec jsme uválčili první remízu v sezóně. Chyběla ale trocha štěstí a mohla to být výhra. Ale druhá půle byla opravdu skvělá, hrál se hezký fotbal nahoru dolu a hlavně je skvělé, že ačkoliv kluci prohrávali, tak bojovali až do konce a za to si zaslouží velkou pochvalu. Rodičům děkuji za účast a velkou podporu. Jen bych je i touto cestou poprosil, pokud budou mít nějakou skleničku, tak ať nestojí na hřišti. Příště poprosit o kelímek nebo stát mimo. Děkuji

Zápasu se zúčastnili: Tom Dvořák, Pája Vodrážka, Ráďa Skuhra, Mates Povolný, Honza Habětín, Domča Kundrát, Lukýno Gill, Míša Ondrášek, Péťa Novák, Vojta Hůlka, Vojta Žebrakovský