ML.DOROST - HÁJE - ČAFC 2-1(1-0)

V sobotu časně ráno jsme na naší umělce přivítali nedaleké sousedy, mužstvo, které má podobné problémy, jako my.Úzká základna týmu doplněná o hráče ročníku 94 i 95, podobná skladba, jako u našeho týmu.

Na lavičce hostů však hráčů bylo podstatně více a mohli si dovolit ,,luxus"a využít plného střídání.V našem případě jsme sice měli napsané dva hráče, z toho jeden do zápasu vůbec nezasáhl(bolest kotníku, po čtvrtečním tréninku) a druhého hráče, jež naskočil do zápasu o poločase.Bylo to riziko o kterém jsme ovšem byli s Martinem přesvědčeni, že podstoupit musíme.Honzovi Buchtíkovi(r.95) zápas vůbec nevyšel a jak se říká ,,nestíhal".V minulosti, když jsme ho využili odehrál výborná utkání, ale v sobotu možná vlivem bolestí v kyčli to nebyl ten tvrdý Buchtík. Riskovali jsme, že se některý z hráčů zraní a my budeme muset dohrávat o deseti.Tak jak to bývá, přesně toto se stalo.

Ale zpět k prvnímu poločasu.

Přesně nevím co psát, protože úroveň hry (samozřejmě hodnotím naše hráče)byla strašidelná.Všechny tréninky směřujeme k tomu, aby se kluci snažili kombinovat.Jednotlivé řady, aby se navzájem prolínaly a aby se zbytečně nenakopávaly míče ,neznámo kam.V prvním poločase byly k vidění věci, které se vidí možná v přípravce(při vhazování autu tři hráči za sebou v metrových rozestupech)apod.Nevím, jaké poznámky si mohl dělat pan Jan Fiala, který zřejmě dělal skauting pro Duklu.

I přes tuto hru jsme se však dostávali k zakončení.

Hned v 1 min. Senetova první navštívenka na rozchytání

7 min.Buschova tvrdá střela, kterou brankář hostí vyrazil před Senetu, který nedokázal správně zareagovat

15 min.vyfasoval Krejčík žlutou kartu za faul na útočníka hostí

26 min.Lačík s výkřikem ,,mám"podběhl centr,naštěstí hráč hostí z malého vápna přestřelil

27 min.naše radost ze vstřelení branky.K Lojdovi se dostal po hlavičkovaný ve vápně míč a ten nekompromisně skóroval 1 - 0.

29 min.Lačík včas srazil nohy a znemožnil tak skórovat soupeři po hezké akci .

Do konce poločasu se již nic zajímavého o čem se zmínit nestalo.

Do druhého poločasu jsme provedli již zmíněné střídání (Buchtík - Vacík)a přeskupení hráčů.Busch se stáhl na místo levého beka, Hančl na levého halva a Novák šel do středu.

Hned ve 44 min. se stalo to, o čem jsem se zmiňoval výše.Došlo ke zranění Krejčíka a bohužel k jeho odstoupení ze hry.Čekal nás celý druhý poločas o deseti.

48 min.veliká radost a asi důležitý moment celého utkání.Novák krásnou křižnou střelou pod víko 2 - 0.

54 min.rychlá akce Senety středem hřiště,posunutí doprava na nabíhajícího Pinkavu.Jeho jedovku brankář hostí vytěsnil

57 min.stoprocentní šance soupeře, který po hezké akci nechal vyniknout Lačíka

V rozmezí 77 - 8o min.tři střely v pořadí Novák,Pinkava,Seneta,které zneškodnil hostující brankář

V nastaveném čase soupeř vstřelil čestný gol 2 - 1.

Tak jak jsme kluky kárali za první poločas, musíme je pochválit za příkladnou bojovnost v poločase druhém.Takto se hraje pro tým, který má nějaký problém.Za předvedenou hru si vítězství kluci asi nezaslouží, ale za srdíčko v poločase druhém ano.Po dvou jarních kolech máme tolik bodů, co po celém podzimu a tak snad můžeme být optimisti v bojích o záchranu.

Doufejme, že se již vyhneme zraněním, nemocem a postupně se do sestavy začlení i rekonvalescenti.

Sestava:Lačík-Buchtík(Vacík),Krauz,Krejčík,Lojda-Busch,Hančl,Vlček,Pinkava-Seneta,Novák

V dalším utkání nás čeká lídr soutěže,kvalitní mužstvo AFK Slavoj Podolí.