FC King - Mladší přípravka "B" 5:2 (1:1)

Dnešní příspěvek začnu malinko netradičně, a to citátem, který se k dnešnímu zápasu hodí: "Smysl hry není ve vítezství, ale ve hře samé." - Jack London

Tímto citátem bych velice rád začal článek, a to zejména proto, že zápas dosti vystihuje. V dnešním utkání přípravky ročníku 2002 jsme nastoupili proti týmu FC King. V tomto utkání proti sobě nastoupila dvě naprosto odlišná družstva. Na velice dlouhém hřišti s umělou trávou domácí FC King spíše preferující nakopávané míče do běhu, na straně druhé hostující tým Háje SOS, tým, snažící se hrát kombinační fotbal po zemi.

King nastoupil s polovinou 2001, zbytek měl namixované 2002 + 2003. Dnes se, dle mého názoru, ukázalo, jak můžou být výsledky v této věkové kategorii ošemetné. Neříkám, že si King nezasloužil vyhrát. To by ani nebyla pravda. Měl více brankových příležitostí. Úspěšnost zakončení měl také vysokou. Ale k dobrému fotbalu, jak píše soupeř na svých webovkách, to opravdu mělo daleko. Ano, dokázali se prosadit jeden na jednoho, projít i přes dva naše hráče. A co následovalo poté? Většinou dlouhý balón na vysunutého útočníka ( na to by se jim hodil i Nico, ale neboj se Niky, my si tě necháme a do Kingu tě nepustíme ), který by při přechodu na velké hřiště stál v minimálně pětimetrovém offsidu. My jsme se snažili hrát fotbal po zemi s určitou kombinací. Rozhodně ne vždy se nám to daří, ale učíme se to a důležité je, že když se to klukům povede, často je z toho parádní akce. Tolik k rozdílnosti obou týmů.

FC King začal utkání velice aktivně. Již ve třetí minutě se dostal do vedení 1:0. Kluci si těžko zvykali na dlouhé hřiště a byli nezvykle brzo utavení. Vzhledem k tomu, že jsme měli k dispozici dvě komletní sedmičky, jsme kluky střídali v pravidelných intervalech, aby měli dostatečný odpočinek. V první půli jsme se párkrát dostali k soupeřově bráně, z čehož jsme vytěžili asi tři střeli a jeden nájezd na brankáře, kdy se ale soupeřovi obránci stačili včas vrátit. Žádnou vylouženou šanci jsme ovšem neměli, ale přesto nám byl připsán vyrovnávací gól. Schválně jsem nenapsal, že jsme nevstřelili branku. Soupeřův gólman si totiž balón hodil sám za svá záda, kdy míč držel naprosto v pohodě v náručí. King hrozil v první půli více, ale poločas skončil remízou 1:1.

Do druhé půle jsme nevstoupili příliš šťastně. Opět po prvních třech minutách soupeř vstřelil gól. Tentokrát z rohu, kdy byl agresivnější ve vápně. Asi dvě minuty na to soupeř zvýšil na 3:1, kdy střela z vápna proklouzla po Domčovým tělem. My jsme ovšem dokázali zareagovat. Po hezky zahraném rohu Péti Nováka se prosadil Vojta Žebrakovský, který si hezky naběhl a nohou uklidnil míč pod břevno. Mohli jsme dokonce vyrovnat. Měli jsme možnost zahrávat pokutový kop, ale Pájovi se skórovat nepodařilo. Konec první půle a první polovina půle druhé byla z naší strany hezky kombinační. Soupeře jsme dokonce na chvilku malinko přitlačili k jejich vápnu a párkrát nebezpečně zakončovali. Velkou šanci měl opět Vojta Ž., kdy mu Péťa hezky nahrál, jenže gól z toho nepadl. Soupeři se podařilo z brejku ve 38. minutě zvýšit na 4:2 a tři minuty před koncem zvýšil skóre na konečných 5:2.

Všichni kluci si zaslouží pochvalu, kterou od nás trenérů dostali hned po pozápasových penaltách, ve kterých byl FC King úspěšnější. Zápasu nechybělo nic. Byla tam přihrávka, střelba, klička, branky. Určité mínus bylo, že když kolem některých hráčů běžel soupeř s míčem na noze, tak se balón nesnažili získat a jen vedle soupeře alibisticky běželi. Kluci díky, bylo to opravdu dobré. Rodičům děkuji za účast a podporu.

1. sedmička: Domča Kundrát - Honza Habětín, Mates Povolný - Marťas Lebeda, Péťa Novák, Luky Gill - Vojta Žebrakovský, Kryštof Voska

2. sedmička: Domča Kundrát - Míša Hartman, Nico Boketta - Adam Tůma, Dáda Srba, Vojta Hůlka - Pája Vodrážka, Péťa Jun