Slavia dívky - Mladší přípravka "C" 4:0 (1:0)

V sobotu 10.4. nastoupilo céčko mladší přípravky k prvnímu mistrovskému utkání. Soupeřkami nám byly dívky ze Slávie, které nám vrátily podzimní porážku.

Holky mají v pravidlech ČMFS výjimku a mohou nastupovat proti o rok mladším klukům. Některé holky byly 2000, ale v družstvu měla Slavia také hodně 2001 a dokonce i 2002. Hlavní rozdíl byl v důrazu. Slávistky šly do každého balónu na 100% se snahou ho získat. Často to bylo na hranici pravidel, ale tak to má být. Jít do všeho naplno. Naši kluci se párkrát od holek nechali odstrčit a na zem padali jak švestky. Kombinačně jsme byli rozhodně lepším týmem, ale když už jsme se dostali do zakončení, tak jsme v něm totálně selhali, zatímco holky proměnily prakticky každou šanci.

Hned ve 30 vteřině jsme obdrželi branku, kdy jedna slávistka individuálně pronikla přes dva hráče a úspěšně zakončila - 1:0. Hra se poté mydlila uprostřed hřiště, bez nějakého ohrožení naší i soupeřovi branky. Až v 19. minutě se dostal do samostatného úniku Matěj Zábranský, ale v tváří tvář brankářce Slavie selhal. Do konce počasu se již nic dramatického nestalo.

Do druhé půle jsme šli se snahou zvrátit výsledek. Ovšem jak je již u nás dobrým zvykem, nezvládli jsme začátek poločasu. Vysoký nakopnutý míč letěl do našeho vápna, kde byl chumel hráčů, vypadalo to, že David chytí míč do náruče, bohužel se ale k míči dostala útočnice Slavie a hlavou ťukla míč do branky - 2:0. Ve 35. minutě byla po průniku do našeho vápna zfaulována útočnice domácích a tak byl nařízen pokutový kop. Ten Jenny v pohodě proměnila - 3:0. Tři minuty na to jsme zahráli krásnou kombinaci po trase Kuba Burka - Pepa - Matouš Kruppa, míč se dostal až k Matějovi Zábranskému, který pohotově z voleje střílel do šibenice, ovšem brankářka domácích se zaskvěla vynikajícím zákrokem. Hned minutu na to se opět sám na bránu řítil Matěj Zábranský, ale gól se mu vstřelit nepodařilo. Ve 42. minutě po brejku vstřelila Slavia čtvrtý gól. My už jsme mohli jen korigovat ve 45. minutě, Kdy se Matouš Kruppa ocitl v bezprostřední blízkosti brankářky, ale slávistka dokázala udržet čisté konto.

Kdybychom dali všechny šance, které jsme měli, tak by klidně mohl zápas dopadnout vysokým remízovým výsledkem. Holky nám daly lekci z produktivity. Náš výkon ale rozhodně nebyl špatný, scházel nám především větší důraz. Kluci si ale snažili dát balón do nohy a pokusili se i o kombinace.

Zápasu se zúčastnili: David Havlíček, Pepa, David Nováček, Péťa Dutko, Erik Spěvák, Matěj Janda, Matěj Zábranský, Míla Lisý, Matouš Kruppa, Luky Hlinka, Matěj Hladík, Kuba Burka, Matyáš Skala