Braník - Mladší přípravka "A" 2:1 (2:1)

V neděli jsme zavítali na hřiště posledního Braníku, který ale po podzimu značně posílil o sparťanské hráče.

Na plac vyběhl úplně odlišný Braník, než jaký proti nám hrál na podzim. Braničtí hráli v dobrém pohybu a zejména v první půli nám nedali pořádný prostor ke kombinaci. Při převzetí míče nám hned stáli za zády. Kluci se s jejich napádáním opravdu těžce vyrovnávali.

Již ve třetí minutě si Braník vytvořil hezkou situaci a zajímavou střeleckou pozici. V minutě sedmé již branické útočné duo dokonce nastřelilo tyč. Od začátku jsme se snažili dostat do tempa, ale nástup Braníku nás zaskočil. V deváté minutě Braník podruhé nastřelil tyčku, kdy jsme si nepohlídali náběh útočníka za obranu, naštěstí hostující útočník tváří v tvář Fílovi selhal. V 16. minutě se ale situace opakovala. Stejný hráč se dostal do rychlého brejku a tentokrát se již nemýlil a zakončil k pravé tyči - 1:0. Po tomto obdrženém gólu jsme se malinko zvedli. Bohužel jsme ale dosti zaměstnávali zejména naši pravou stranu hřiště, Hadrabič svedl velké množství soubojů, zatímco Honza Uhmann byl na druhé straně málo využívaný. V 19. minutě jsme kopali ojedinělý roh a hned z toho byla velká šance. Hadrabič nacentroval a Uhmánnek střílel hlavou těsně nad. Zatímco nám se rohový kop zužitkovat nepodařilo, dvě minuty před koncem půle Braník právě po rohu zvýšil vedení na 2:0. Na to jsme ale hned dokázali reagovat a Maty Krčil vsřelil minutu před přestávkou důležitý gól na 2:1. Krásně umístěná střela k tyči.

Na druhou půli Michal upravil sedmičky, což mělo za následek zlepšení zejména útočné fáze. Hned v páté minutě druhé půli jsme měli velkou brankouvou příležitost. David E. potáhl balón po pravé straně a jeho napůl centr napůl střela skončila na tyči, kam ještě dobíhal Uhmánnek, ale z velkého úhlu a pod tlakem nedal. Dvě minutky na to jsme předvedli nejhezčí akci zápasu. Domča vybojoval vzadu balón, posunul ho na Matouše, ten nahrává Matymu, který viděl volného Uhmánnka, ten vyslal na bránu krásnou střelu na zadní tyč, kterou brankář domácích vyrazil. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ovšem bez pořádných šancí. Velkou šanci měl dvě minuty před koncem Uhmánnek, kdy dostal krásný balón před brankáře, kam si dobrým pohybem naběhl, brankář dobře snížil střelecký úhel a z následného závaru branka také nepadla. Už se blížily poslední vteřinky utkání a tak jsme se dostlali k poslední šanci na vyrovnání. A to největší. Po faulu brankáře na Uhmánnka jsme měli kopat penaltu, sudí ale na značku pokutového kopu neukázal. Jasný penaltový zákrok. Škoda, za zlepšenou snahu ve druhé půli si kluci vyrovnání zasloužili.

Braník se na nás dobře připravil. V první půli kluci pod tlakem spíše míče nakopávali naslepo dopředu a tím se dostávali pod větší a větší tlak. V poločase druhém přišlo rapidní zlepšení, nicméně vyrovnat se nám nepodařilo. S pílí z druhé půle to ale jistě nebudeme žádnému protvníkovi i z horní části tabulky snadným protivníkem. Příští týden nás čeká zápas s Viktorkou. A když budem makat na maximum, tak věřím, že zápas dovedeme do vítězného konce.

1. poločas

I. sedmička: Fíla Kincl - Domča Střízek, Matěj Zábranský - David Nováček, Honza Trojan - Honza Hadraba, David Eichler, Honza Uhmann

II. sedmička: Fíla Kincl - Fíla Anděl, Matouš Kruppa - Pepa, Maty Krčil - Kuba Burka, Vojta Semecký, Dan Kolář

2. poločas

I. sedmička: Fíla Kincl - Domča Střízek, Matouš Kruppa - Maty Krčil, Honza Trojan - David Eichler, Vojta Semecký, Honza Uhmann

II. sedmička: Fíla Kincl - Matěj Zábranský, Fíla Anděl - Pepa, David Nováček - Kuba Burka, Honza Hadraba, Dan Kolář